fbpx

Sündmused

Inspiratsioonipäev “KOV: kohaliku osaluse võimalused”

18.02.2022
Madis Kormik

KOHT: Tallinn, Roseni torn (Mere puiestee 6). Võimalus osaleda ka Zoomi vahendusel. 

AEG: 22. veebruar 2022, kell 11:00-17:00

REGISTREERI END SIIN: https://bit.ly/3GnfAhc hiljemalt 15. veebruaril 2022 (kohapeal kohtade arv piiratud)

Aktiivsed kodanikud on omavalitsuse suurim ressurss. Miks elanike kaasamine tihtipeale takerdub ning toob kaasa rohkem tüli kui rõõmu? Kui seadus ei kohusta, siis kust leida hea tahe, et olla avatud valitseja, kohalikke kaasav ja kuulav? 

Inspiratsioonipäevale ootame omavalitsuste juhte, ametnikke ning aktiivseid kodanikke kaasa mõtlema, kuidas kohaliku elu valitsemine muuta Eestis avatumaks.

– Toome välja põnevamad järeldused rahvusvahelisest TROPICO projektist, mis analüüsis 17 e-osaluse kaasust Euroopa riikidest (sh Eestist). 

– Jagame Eesti e-demokraatia lipulaeva, Rahvaalgatus.ee portaali senist pooleteise aasta pikkust kogemust kodanike ettepanekute vahendamisel kohalikele omavalitsustele.

– Toome eri osapooled kokku ja arutleme, kuidas saada kohaliku avatud valitsemisega uuele tasemele, kes ja mida peab selleks tegema. 

– Ammutame inspiratsiooni erinevate KOV-ide kaasamiskogemustest.

– Leiame koosloomes võimalikke lahendusi, mis võiksid olla osa Eesti avatud valitsemise partnerluse järgmisest tegevuskavast. 

Ühtlasi tähistab inspiratsioonipäeval oma kuuendat sünnipäeva osalusportaal Rahvaalgatus.ee, kelle missiooniks on pakkuda Eesti elanikele mugavat digiväravat riigi elus osalemiseks.

Programmi avaldame lähiajal.

Päevajuht: avaliku halduse ekspert Külli Taro.

Korraldajad: Eesti Koostöö Kogu, Riigikantselei, TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut.

www.kogu.ee

 

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus