Sündmused

FERMIONI* SUVEKOOL – KAASAEGNE JA TULEVIKU TUUMAENERGIA

10.06.2021
Triini

28.-30. juulil toimub Lääne-Virumaal Lammasmäe Puhkekeskuses kaasaegse ja tuleviku- tuumatehnoloogia Fermioni suvekool.

Tuumaenergia on puhas, ökonoomne ja võimas, kuid sellega kaasnevad ka riskid. Fossiilkütustest loobudes ei jää maailmal muud üle, kui neid riske tundma õppida, et tagada elektri tootmine ka siis, kui tuul ei puhu ja päike ei paista.

Fermioni suvekooli eesmärk on anda osalejale baasteadmisi tuumaenergiast ja näidata, milliseks kujuneb selle teadus- ja majandusharu tulevik järgmise 2-20 aasta jooksul. Nende teadmistega saab edukalt murda müüte ja mõista paremini üht keerukamat ja vaieldavamat teemat nii Eestis kui kogu maailmas. 

Fermioni suvekool on mõeldud ennekõike gümnaasiumiõpilastele ja värsketele vilistlastele. Valitud õppesuund või huviala ei pea seejuures olema tingimata seotud tuumaenergiaga, kuid huvi energia, kliimamuutuste või füüsika vastu on kindlasti kasuks. Tuumaenergia seondub paljude erialadega – geoloogia, keskkonnakaitse, majandus, psühholoogia, kommunikatsioon, rahvusvahelised suhted, julgeolek jne. Sellest lähtuvalt oleme kujundanud ka ettekannete, mängude ja praktiliste ülesannete kogumiku nii, et kaasamõtlemisrõõmu oleks igaühel, sõltumata sellest, kas tuumaenergia tundub pigem hirmutava või põnevana. Suvekooli läbinu saab tuumaenergiast teadmised, mida ei paku ükski füüsikaõpik ega veebiloeng.

Registreerumine on avatud juunikuu lõpuni, registreeruda ja teemade kohta
täpsemalt lugeda saab aadressil fermi.ee/suvekool <https://bit.ly/3zeCC7H> .

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus