fbpx

Sündmused

Energiatehnoloogia Erialavõistlust

28.01.2022
Madis Kormik

Energiatehnoloogia Erialavõistlust korraldavad Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia Instituut ja Eesti Soojustehnikainseneride Selts. Võistlus toimub sel aastal juba teist korda ning eelmisel aastal osales sellel üle 40 õpilase 14 erinevast Eesti koolist. Sel aastal on plaanid suuremad. Võistluse eesmärk on panna noored kaasa mõtlema energeetika, inseneeria ja keskkonna teemadel.

Võistluse registreerimine avatakse 14. veebruaril ning võistluse esimene ülesanne jõuab võistlejateni 28. veebruaril.

Võistlus koosneb teooria osast ja praktilisest finaalülesandest. Teooria osas on viis ülesannet ning iga nädal jõuab võistlejateni uus ülesanne. Finaalülesandes on vaja võistlejatel ehitada varasemalt ette teada antud materjalidest ehitada seadeldis, mis teeb finaalülesandes öeldud asja. Kogu finaalülesande sisu on võistlejatele saladus kuni finaalülesande alguseni. Lõpuks peavad osalejad oma seadme töö üles filmima ning tulemuse korraldajatele saatma.

Võistlusel on lisaks rahalistele auhindadele ka eriauhinnad parimale finaalülesande videole, parimale teoreetikule ja parimale insenertehnilisele lahendusele.

Lisaks teooria ja praktika osale on sellel aastal plaanis võistluse raames korraldada ka õppepäev. Õppepäeval toimub osalejatele energeetikaettevõtte külastus, seminar, kus räägivad meie valdkonna spetsialistid ning meeskonnatööd arendav töötuba.

Kogu võistlus korraldatakse sponsorite toel. Rohkem infot võistluse kohta leiab ESTISe kodulehelt: http://estis.ee/energiatehnoloogia-erialavoistlus/ 

 

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus