Sündmused

Empowering Youth: Green Together!

17.10.2020
Mark Martin Kaalma

Kas sa hoolid enda ökoloogilise jalajälje vähendamisest? Kas käid poes korduvkasutatava kotiga? Kas eelistad autole ühistransporti ja jalgsi liikumist? Kas oled teadlik kus kohast tuleb sinu toit? Kui vastasid kõigile nendele küsimustele jah, siis siin on sinu võimalus anda enda panus tervema ja jätkusuutlikuma tuleviku heaks- nii meile kui ka tulevastele põlvkondadele. Ühine meiega Empowering Youth: Green Together! ideeloome päeval, mis toimub nii kohapeal kui ka internetis 21. novembril 2020. facebooki event: https://www.facebook.com/events/377052393653872.

Kas teadsid et:

👉ÜRO andmetel elab aastaks 2050 68% maailma rahvastikust linnades. Linnad mängivad üliolulist rolli jätkusuutlikus arengus. Kopenhaagen, Stockholm, Vancouver ja Singapur on head näited sellest kuidas luua linnades keskkonna säästlikud transpordilahendused.
👉Maailmas toodetakse igal aastal 300 miljonit tonni plastikut, millest pool on ühekordselt kasutatav.
👉Päikeseenergia on maailmas kõige laialdasemalt saadaval energiaallikas ja päikesepaneelid võivad olla töökõlblikud vähemalt 40 aastat. Viimaste aastatega on päikesepaneelide tootmise ja hoiustamise kulu stabiilselt vähenenud.
👉Ringmajanduse printsiibid on muutumas aina populaarsemaks ja kaasavad rohkem kui ainult taaskasutust. Umbes 80% toote mõjust keskkonnale otsustatakse ära juba seda välja töötades, mis annab meile hulgaliselt võimalusi vähendada toote ökoloogilist jalajälge.

Need on vaid mõned faktid millele saame mõelda, kui räägime maailma paremaks muutmisest.

💛 Keda me otsime?
Me otsime särasilmseid noori inimesi, kes tahavad teha suuri muutusi ja omavad suurt tahet muuta meile armsa planeedi tulevikku. Sa ei pea vastama ühelegi stereotüübile, et hoolida keskkonnast. See üritus on sinu võimalus jagada ruumi töökate ja kindlameelsete inimestega, kes töötavad ühise eesmärgi nimel.

Liitu meiega ja võta üritusele kaasa ka enda sõbrad ning klassikaaslased. Registreeri indiviidina või meeskonnana, ideega või ilma. Kõik särasilmsed noored on oodatud meiega ühinema: https://garage48.typeform.com/to/kf68aqcn

💛 Mida me otsime?

Otsime uuendusmeelseid lahendusi järgmistes valdkondades:

👉Ringmajandus: jäätmete vähendamine ja jagamismajanduse teenused;
👉Jätkusuutlikud linnad ja säästlik liikuvus;
👉Jätkusuutlikud toidusüsteemid;
👉Tarbimise vähendamine;
👉Alternatiivne energia ja energia salvestamine;
👉Keskkonnaalane teadlikkus ja haridus.

Me oleme avatud ka ideedele, mis ei vasta konkreetselt välja pakutud teemadele, kuid on siiski loovad, leidlikud ja seotud keskkonna ja planeedi paremaks muutmisega.

💛 Registreerimine
Registreeri indiviidina või meeskonnana, ideega või ilma. Kõik särasilmsed noored on oodatud meiega ühinema kuni 13. novembrini: https://garage48.typeform.com/to/kf68aqcn

💛 Tiimide loomine
Tiimide moodustamine ümber ideede toimub 16. novembril. Kõigile osalejate saadetakse kutse üritusele hiljemalt 14. novembriks. Tutvumisüritusel saavad ideega üksikisikud leida endale tiimikaaslased ja tiimid leida lisaliikmeid. Tutvumisüritus leiab aset virtuaalsel kujul ning ei maksa muretseda- me aitame ja juhendame teid kõiges.

💛 Mis juhtub 21. novembril?
Üritus toimub 21. novembril nii füüsilises asukohas kui ka onlines samaaegselt. Ürituse toimumiskohaks on Kai Kunstikeskus Tallinnas. Nagu iga Garage48 üritusega, ei pea sina osalejana mitte millegi pärast muretsema- üritusel on kohapealne toitlustus, snäkid ja joogid, kõik et saaksid mõnusalt oma ideega töötada. Tiimid, kes ühinevad meiega virtuaalselt ja teistest riikidest saavad üritusest osa läbi Zoom platvormi- kuid ärge muretsege, üritus on teie jaoks täpselt sama lõbus ja hariv!

Üritus toimub inglise keeles ja sind toetavad kohalikud ning rahvusvahelised mentorid ja asjatundjad. Parimaid tiime ja ideid autasustatakse rahaliste auhinnatega, et toetada ideede edasiarendamist. Kõik osalejad saavad endale lahedad ja jätkusuutlikult toodetud ürituse esemed, mida siis uhkusega kanda!

Kliimamuutus, taastuvad energiaressursid, ühekordse plastiku kasutuse vähendamine ja teised suures pildis olulised probleemid, millega meie planeet silmitsi seisab võivad tunduda küll hirmuäratavad, kuid kui tegeleme nendega kohe on veel võimalus helgemaks tulevikuks.

Üritust korraldatakse koostöös Keskkonnaministeeriumi ja Cleantech ForEst-iga, üritust toetavad NB8, Välisministeerium, Riigikantselei, Haridus -ja Teadusministeerium, Haridus- ja Noorteamet ning Keskkonnainvesteeringute keskus.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus