Sündmused

Elurikkuse debatt ja niitmine: Haljas või paljas Tartu?

06.09.2021
Diana Zvonkova
Kuidas Tartut veelgi elurikkamaks muuta? Kas üldse peab? Kui palju saab ühes linnas elurikkust olla? Mida saab elurikkama linna heaks teha linnapea? Kui hästi on Tartu kliimamuutusteks valmis ning mis rolli mängib selles elurikkus?
Kureeritud Elurikkus ning Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsuvad osalema Tartu linnapeakandidaatide avalikul debatil elurikkast Tartust ning vaatama sellele järgnevat linnapeakandidaatide ühist vikatiga niitmist.
Elurikkus on üks tähtsamaid teemasid, millega linnad üle maailma senisest märksa enam tähelepanu alla satuvad ning tegelema peavad. Üha selgemalt tõestavad teadusuuringud seda, et inimese tervis on otseselt seotud elurikkusega – mida mitmekesisemas ja tervemas looduskeskkonnas me elame, seda parem on meie immuunsüsteem ja vaimne tervis – seda tervemad ja õnnelikumad me oleme.
Tartu on linnakeskkonna elurikkuse rikastamiseks viimastel aastate jooksul juba samme astunud ning paistab Eestis sellega silma. Kureeritud elurikkuse tegevuste eesmärgiks Tartus on tõsta kesklinna parkides elurikkust ning juhtida linlaste tähelepanu linnalooduse võimalustele ja vajadustele. 2021 kevadel rajati linnasalu, möödunud sügisel linnaniit. Siiski on veel hulk võimalusi, kuidas Tartut elurikka linnakeskkonna eestkõneleja ja eeskujuna vormida.
Üritus toimub 9. septembril algusega kell 16.00 Tartus Uueturu pargis. Osalevad:
📍 Urmas Klaas (Reformierakond)
📍 Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)
📍Jaan Toots (Keskerakond)
📍 Loone Ots (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond)
📍 Tõnis Lukas (Isamaa)
📍 Kristina Kallas (Eesti 200)
📍 Johanna Maria Tõugu (Erakond Eestimaa Rohelised)
Debatti juhib Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba.
Sündmusele oodatakse kuulama ja kaasa arutlema linnarahvast.
Sündmust korraldavad Eestimaa Looduse Fond ning Kureeritud Elurikkus.
Toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.
Uuri lisaks: elfond.ee/tuleniitma
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus