fbpx

Euroopa noorteinfo päev keskendub vaimsele tervisele

12.01.2021
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Noorteinfo päeva raames toimuv kampaania keskendub sel aastal vaimsele tervisele ja emotsionaalse heaolule ning kannab inglise keeles sloganit #mindmymind. Kampaaniat korraldab Euroopa noorteinfo ja nõustamise agentuur ERYICA ja tegevusi Eestis veab eest noorteinfoportaal Teeviit.

Euroopa noorteinfo päeva tähistatakse üle-Euroopalaselt 17. aprillil 2021 ja mitu aastat on noorteinfo päeva tähistatud pikema kampaaniaga, mis aitab noortele suunatud info- ja teavitustegevustega paremini sihtgrupini jõuda ning ka noori kampaanitegevustesse kaasata.

Kolme etappi jagatud kampaania eesmärk on julgustada noori rääkima vaimse tervise muredest ja toetada noorte teadlikkust, informeeritust vaimse tervise ja emotsionaalse heaolu teemadest. Iga kampaania etapp kaasab noori. Kampaania raames jagatud materjalidele ning postitustele lisatakse juurde viited #mindmymind ning #eyid2021 (European Youth Informaton Day)

Kampaania jaguneb:
I etapp – noortel on võimalus jagada oma mõtteid vaimse tervise ja emotsionaalse heaoluga seoses eelmise aastaga SIIN. Sisendit kasutatakse kampaaniamaterjalide ja visuaalide loomisel. Noorte sisestatud info on anonüümne.

Samuti on I etapis võimalus noortega töötavatel inimestel kaasa rääkida ja oma sisend anda, mida saan teha SIIN.

II etapp – noori kutsutakse üles jagama oma kogemusi sotsiaalmeediakanalites kampaania teemal, so isiklikud kogemused, nõuanded ning temaatiline info.

III etapp – noortel on võimalus saada osa veebipõhisest kampaania kogumikust (koostab ERYICA ja on inglise keelne), kuhu on koondatud noorte mõtted, ideed, kogemused ja info kampaania teemal.

Allikas https://www.eryica.org/news/2020/12/12/in-2021-youth-information-mindyourmind

Koostanud ja tõlkinud noorteinfoportaal Teeviit. Kampaania kohta saab lisainfot www.eryica.org või Teeviit tiimilt e-maili teel teeviit@harno.ee.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend