fbpx

Estlanders: Oleme teadlikult loonud endale keskkonna, kus meile meeldib elada ja mis soodustab meie edasist arengut

Tulevikutöö teemakuu raames küsisime Estlanders reisi-ja elustiiliblogi autoritelt Kadilt ja Henrilt,  kuidas on nende elu muutunud pärast Eestist välismaale kolimist – milliste raskustega nad on pidanud toime tulema, millega nad täna tegelevad ja mida nad sellise elumuudatuse juures kõige rohkem armastavad.

Rääkige, kuidas Teil sündis otsust Eestis lahkuda ning kolida välismaale? Kuidas reageerisid sellele teie lähedased ja sõbrad-tuttavad? 

2016. aasta kevadel elasime sõpradega koos Lasnamäe üürikas, kus elu kees ja sai veedetud palju ilusaid ja idüllilisi hetki. Ometi oli teada, et varem või hiljem läheme kõik oma teed. Planeerisime vahepeal isegi agaralt Henri kunagise kodukorteri remonti, magistrisse minemist, uusi karjäärivõimalusi, kuid õnneks tegudeni ei jõudnud. Ühel õhtul maailmaasjade üle filosofeerides saime selgeks, et midagi peab muutuma. Noori inimesi ei tohiks miski kinni hoida.

“Kuidas sa saad kõik jätta ja lihtsalt minna?”, küsis mu sõbranna, kui olin talle teatavaks teinud meie otsuse Uus-Meremaale minna. Jah, nii lihtne ongi – mina tulen töölt ära, Henri võtab koolist akadeemilise, korterit me hetkel remontima või ostma ei hakka ning magister ja karjäär peavad samuti ootama. Kes on minuga rohkem või vähem kokku puutunud, pole ilmselt kunagi minus tajunud kindlameelset soovi välismaale minna pikemaks ajaks kui paar nädalat. Henri on aga alati seiklushimuline olnud.

Seega, meie elu ja valikuid toetaski eluetapp, kus me parajasti olime, selle ajutisus ning et me ei jõudnud selleks ajaks midagi nö määravat ja igavest Eestisse luua. Lisaks tundus see hea võimalus oma suhte proovile panemiseks. Pere, sõbrad ja tuttavad on olnud alati julgustavad.

Enne Eestist lahkumist lasime sõpradel meile talismaniks head soovid teele panna. Pilt on tehtud Uus-Meremaal, Queenstownis Remarkables’i (suusakuurort) mäe otsas, kust saatsime sõpradele-tuttavatele peale peaaegu aastast eemalolekut tervitusi. Foto autor on Teresa Liivak.

Te peate reisi- ja elustiiliblogi – kas see on ka teie tööks? Millega te täna veel tegelete?

Oleme mõlemad lähtunud põhimõttest – iga pakkumine on võimalus saada uusi kogemusi ja kontakte, mis võivad omakorda järgmisteni viia. Seetõttu ütlesime Eestis jah mitmetele põnevatele projektidele ja tegime neid suure rõõmuga, kuid paratamatult mõtlesime, kas teeme seda sellepärast, et tegemist on üleminekuga ühest faasist teise või meile tõesti meeldib seda teha.

Uue elu alustamine välismaal oli hea võimalus ennast proovile panna. Kui oled reisinud teisele poole maakera, tundub kõige uuega alustamine kergem. Esimene samm on tehtud ning puudub sotsiaalne surve. Sa alustad elu puhtalt lehelt – keegi ei tea ega oota sind ning kõik sõltub hetkest ja tahtejõust.

Reisiblogiga alustasime kolmel põhjusel: see oli lihtne viis lähedasi meie tegemistega kursis hoida; Uus-Meremaa ei olnud populaarne valik ja infot kohaliku elu kohta oli vähe; olen alati armastanud kirjutada, Henril tekkis huvi fotograafia vastu ning blogi oli hea kanal, kus meie hobid ühendada. Me ei võtnud blogimist kunagi põhitööna, ometi oli see eneselegi teadmata esimene samm meie ühise ettevõtluse suunas.

Hoolimata sellest, et tegime aasta aega ajutisi tööotsi, mis meid peale raha mitte ühestki küljest ei motiveerinud, tegelesime töövälisel ajal enda arendamisega ja uute kontaktide loomisega. Tundsime, et tahame elada elu, mida me ei kahetse ja mis arendaks meid nii paari kui indiviididena. Lähtudes meie elu ajutisusest, tundus rahuldustpakkuvam ja motiveerivam tegeleda ettevõtlusega. Ei ole olnud lihtne teekond, aga hetkel on põhifookus meie digiturundusega tegeleva ettevõtte Estlanders Marketing (www.estlanders.com.au) arendamisega.

Mida te enim oma elustiili juures armastate ja miks? 

Oleme teadlikult loonud endale keskkonna, kus meile meeldib elada ja mis soodustab meie edasist arengut. See on meie jaoks hetkel väga oluline. Astume hetkel samme selle nimel, et luua asukohast sõltumatu sissetulek ning et saaksime tulevikus veelgi rohkem oma elustiilile pühenduda ja elada elu, mida armastame. Oleme loonud endale pidepunktid, mis aitavad meil tulemusteni jõuda. Minule annab energiat regulaarselt joogaga tegelemine, Henrile klaverimäng ja golf.

Milliste raskustega te olete silmitsi seisma pidanud? Mida need raskused on õpetanud ja kuidas nendega toime tulla?

Uues keskkonnas on lihtne ennast kaotada. Kerge on küsida teistelt soovitusi ja neid kuulata, kuid harva küsime eneselt, mida me tegelikult teha tahame. See on ka üheks meie suuremaks õppetunniks olnud. Soovitused tulevad alati kasuks, kuid need tuginevad kellegi teise elukogemusele ja huvidele. Pole mõtet templit vaatama minna, kui süda kutsub mägedesse matkama. Küsi endalt, mida sa tahad teha, kuhu sa tahad jõuda ja lähtuvalt sellest võta vastu otsuseid.

Missugune näeb välja üks teie „tavapärane“ päev? Kuigi tavapärane ei ole just õige sõna, aga kirjeldage ühte päeva oma elus.

Uus-Meremaale minnes olime pigem seljakotirändurid, elasime aasta jooksul seitsmes erinevas kohas, lisaks elasime Uus-Meremaa põhjasaarelt lõunasaarele reisides kuu aega autos. Alates Austraaliasse tulekust oleme elanud teadlikult stabiilsemat elu. Oleme end sisse seadnud Brisbane’i ning tegeleme aktiivselt Estlanders Marketing’i projektidega.

Vaade meie Uus-Meremaa viimase kodu tänavast.

Mida soovitate oma kogemustele lähtudes noortele, kes soovivad ka sarnaseid väljakutseid, elustiili ja karjääri?

Kui on soov areneda, siis hirm on sinu sõber. Mugavustsoonist välja astudes on hirmud ja pidev kahtlus loomulikud. Elulised küsimused – Kes ma olen? Mis on minu eesmärk? Kes on minu sõbrad? Mis mind motiveerib? – viivad edasi ja aitavad ennast tundma õppida. Ja kui ennast tunned ja tead, mis sind õnnelikuks teeb, tuleb ka enesekindlus. Siis ei kõiguta enam, mida teised arvavad.

Lähenemas on  Noortepäev, mille raames toimub ka omaloomingu konkurss „Minu tuleviku Eesti on koht, kus noor…“. Miks on Teie arvates oluline, et noored selle üle mõtleksid?

Mida nooremalt mõtiskleda nii personaalse arengu vaatepunktist kui ka ühiskondlikult oluliste küsimuste üle, seda teadlikumalt ja julgemalt teeb noor tulevikus otsuseid.

Milline on Teie tuleviku Eesti ehk koht, kus noor..?

Tuleviku Eesti on koht, kus noorel on sõnajõud ja kus noor tahab olla.

Artikli kaanepilt: Kadi joogatamas meie Uus-Meremaa kodu rõdul. Foto autor on Henri Soosalu. 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus