Esimene töökogemus – MALEV!

Suvi on suurepärane aeg noortele töökogemuse omandamiseks ja taskuraha teenimiseks. Kuid mida üks malev endast täpsemalt kujutab? Malevate eesmärk on alati olnud siduda omavahel nii töökasvatuslik pool kui ka puhkamise ja vaba aja veetmise pool.

Malevas saab noor töökogemuse, mida hiljem oma CV-sse lisada, sh tervikliku pildi kogu tööle kandideerimise protsessist. Samuti läbitakse malevas koolitusi tööseadusandluse, CV koostamise ja karjääri planeerimise teemadel. Kuid peale töö tegemise on maleva lahutamatuks osaks loomulikult ka lõbusalt ja aktiivselt vaba aja veetmine koos uute sõprade ja rühmakaaslastega.

Milliseid kogemusi veel malevast saab?

“Tagantjärele tähtsustan kõige rohkem esmast meeskonnatöö kogemust. Malev oli koht, kus noor sai olla osa tiimist – koos tehti tööd, koos osaleti spordi- või lauluvõistlustel ning mis seal salata, koos sai ka ulakusi tehtud.”

Madis Milling

Ikka ei ole kindel?

„Malevasse motiveeris mind minema teadmine, et seal on võimalik luua sidemeid uute inimestega ja tutvuda omavanuste noortega. Samuti kohtuda kirjeldamatult vingete rühmajuhtidega, kes on valmis kaasa lööma igas põnevas tegevuses, kuid on ka olemas, kui sul peaks abi vaja minema. Malevas on lõbus ja kui sellest motivatsiooniks ei piisa, paneb viimase täpi i-le asjaolu, et töö eest makstakse malevas ka palka.” – Ott Hendrik Lemetti, malevlane

Seega kokkuvõttes, miks minna malevasse?

  1. Omavanuste ägedate noortega koos töötamine;
  2. rohkelt uusi sõpru ja mõttekaaslasi;
  3. taskuraha teenimise võimalus;
  4. oma suvise koolivaheaja meeldivalt ja kasulikult veetmine;
  5. väärtuslikud kogemused meeskonna tööst;
  6. lisaks uutele kogemustele ka head soovitused CV-sse.

Mõtteid jagasid Madis Milling ja Ott Hendrik Lemetti 2018.aastal.

Skip to content