fbpx

Enesetapp kustutab Euroopa Liidus iga 9 minuti järel elu

Iga 9 minuti järel sooritab üks inimene Euroopa Liidus suitsiidi ehk enesetapu. See on rohkem, kui sureb inimesi liiklusõnnetuste, mõrvade või HIV/AIDSi tõttu aastas. Aita iseend ja oma sõpra!

Elus võib tulla ette hetki, kus tundub, et enam ei ole raskest olukorrast või murest väljapääsu. Tunned valu ja pinget ning seda, et see jääb kindlasti kestma igavesti. Võid tunda ja arvata, et ainus võimalus on elust lahkumine. Tegelikkuses on aga enesetapumõtted enamasti seotud probleemidega, mida saab lahendada.

Igapäevaelu probleemid võivad tõesti mõnikord ülepea kasvada ja tunduda väljapääsmatu olukorrana. Mõnikord võivad tehtud otsused ja valikud mõjutada enesetunnet nii palju, et olukorrast lahenduse leidmine näib võimatu. Sellegi poolest on elu kõige kallim vara, kus nii suhteid, rahaasju ja muid tehinguid saab alati parandada ning paremaks muuta.

Pea meeles, et elus ei ole lahendamatuid olukordi ning abi otsimine aitab olukorra lahendada. Isegi kui sa ei leia oma murele või probleemile kohe lahendust, tuleb proovida ja kaaluda erinevaid võimalusi. Oluline on abistada selles probleemis iseend või hoopis oma sõpra või pereliiget.

Pea meeles:

  • Enesetapp on tagasipöördumatu lahendus ajutistele probleemidele.
  • Kriis on peaaegu alati ajutine.
  • Valu ei jää kestma nii tugevama, kui sa hetkel tunned.
  • Anna endale aega!

Loe lisaks enesetapumüütide koha siit. Peaaegu alati eelnevad enesetapule või selle katsele ohumärgid, millega saad tutvuda siin. Kui tunned mõned ohumärgid endas või oma sõbras ära, samuti kui tahaksid sel teemal kellegagi rääkida, saad tasuta pöörduda nõustaja poole siin.

Koostatud Peaasi allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus