fbpx

Energiajook ei erguta

Energiajook võib mingis olukorras tunduda küll pääserõngas, kuid kas selline „kütuseallikas“ on tervisele tegelikult hea. Energiajoogid võivad kujutada kehale suuremat ohtu, kui oled arvanud. Miks?

4 põhjust, miks loobuda energiajoogist

  1. Kuigi tegemist ei ole uimasti ega narkootikumiga, tuleks energiajoogi tarvitamisega olla ettevaatlik kõigil, ka tervetel inimestel. Energiajook ei ole spordijook ning ainus päriselt energiat andev komponent joogis on suhkur. See tähendab seda, kui kavatsed sportides energiajoogiga paremaid tulemusi saavutada, võib olla sellel hoopis vastupidine efekt.
  2. Enamlevinud arvamus on see, et energiajook annab juurde energiat, et sul oleks lihtsam näiteks õppida või muid pingutust nõudvaid tegevusi teha. Tegelikkuses aitab energiajook sinu kehal ära kasutada olemasolevad energiavarud ja kehale otseselt peale suhkru midagi juurde ei anna. Energiajook kurnab sinu organismi ja tekitab hiljem palju suuremat väsimust.
  3. Kõige suuremaks ohuks energiajoogi puhul peetaksegi selle kõrget kofeiinisisaldust. Kofeiin võib tekitada ärevust, murelikkust, aga ka väga tõsiseid südamehäireid, mistõttu on oluline, et inimene ei tarbiks päeva jooksul liiga palju kofeiini. Kuna energiajoogid ei ole kaua aega jookide turul olnud, ei teata täpselt, kuivõrd suurt ohtu need meie kehale tekitavad.
  4. Lisaks suurele kofeiinisisaldusele on energiajoogis tavaliselt tauriini, kreatiini, glükuronolaktooni, hõlmikpuu- (ehk ginkgo-) ženšenni ja piimohakaekstrakti ehk aineid, mis ei ole organismile kasulikud.

Kõige parem jook kehale on puhas vesi!

Loe rohkem energiajookide kohta siit.

Allikad: Narko.ee ja Toitumine.ee.

Skip to content