fbpx

Kogemuslugu Eliisega: noored enda energiaga annavad mulle positiivsuse

29.03.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit üheks teemaks on digielu, mille raames keskendume muuhulgas ka meediapädevusele, interneti turvalisusele aga ka kogemuslugudele inimestega, kes meediaga pidevalt kokku puutuvad. Seekord oleme teinud loo Eliise Tiidussaluga seoses Lääneranna noorteportaali toimetamisega. 

Eliise töötab igapäevaselt noorsootöötajana. “Töö on ka minu hobi, “ toob Eliise vestluses välja. Lisaks noorsootööle tegeleb ta Lääneranna noorteportaaliga, kus koos noortega kirjutab erinevaid artikleid ning proovib noortele info võimalikult kättesaadavaks teha. Peale selle õpib Eliise Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis ning kui aega veel üle jääb, siis püüab palju viibida looduses. 

“Lääneranna noorteportaali lugu on üpriski eriline, sest kogu sisu on loodud noorte arvamust järgides ning pakkudes ka neile endile võimalust toimetajatena kaasa lüüa,” võtab Eliise kokku noorteportaali toimetamise. Kevadel eriolukorra ajal otsustas Eliise koos teiste noorsootöötajatega lõpuks käima lükata Lääneranna noorteportaali. Portaal sai valmis 5. mail. Eliise peamiseks ülesandeks on kodulehele postitamine, kuid kogu sisu valmib koostöös noorte ja noorsootöötajatega. Lääneranna noorteportaalil on enda noorte toimetus, kus on seitse liiget, kuid noori, kes on valmis jagama enda lugu või intervjueerima kedagi leiab veel teisigi. Meeskonnal on välja kujunenud hea võrgustik, kelle poole pöörduda.  

“Olen ka ise palju õppinud ja arenenud, veebilehe haldamine ja sisu loomine on olnud midagi täiesti uut,” võtab Eliise õpitu kokku. Eliise toob ka välja, et oluline on kaasata noori portaali loomisesse ning ta ise on õppinud just võrgustiku toel, sest toetajaid on olnud palju. Just noored on need, kes motiveerivad teda sellist tööd tegema: “Olen Lääneranna vallas töötanud veidi üle aasta ning selle aja jooksul ei ole olnud kordagi hetke, kus ma ei oleks olnud motiveeritud. Noored enda energiaga annavad mulle positiivsuse.”

Praeguses olukorras, kus kõik on veebi kolinud, näeb Eliise, et siiski offline elu on parem, sest siiski tekib soov suhelda silmast-silma, käia looduses või meisterdada miskit. Internetti võib lihtsalt ära kaduda. Sotsiaalmeedia kasutamist piirab Eliise ise päris palju. “Kui töö pärast ei peaks sotsiaalmeediat kasutama, siis oleksin enamik aega kättesaamatu.” Välismaal elades Eliise enamiku aega arvutit ei kasutanud ning kasutas ka vähe telefoni. Praegusel ajal aga enamik päevad mööduvad arvuti taga. Eliise sooviks leida just tasakaalu online ja offline elu vahel. Vaimse tervise hoidmiseks teeb Eliise tihti arvutist pause. Näiteks käib tunnikese jalutamas, sest see annab jõudu ja energiat. Oluline on panna paika ajaraam, kui palju aega internetis veedetakse. 

Eliise on toonud välja ka netiketi põhitõed:

  • Olge kriitilised veebilehtede ja nende sisu suhtes;
  • Mõelge enne postitamist hoolega läbi postituse sisu ning ärge tehke otsuseid üksnes emotsiooni pealt;
  • Iseenda turvalisuse huvides muutke oma kontod võimalikult turvaliseks (autentimine, turvaline parool jne).

Intervjueeris sisuloome- ja koostöösuhete tiimi koordinaator Maris Praats 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus