fbpx

Eestis tarvitab tubakatooteid ja suitsetab 21% elanikkonnast

09.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Tubakatooteid saab suitsetada, ninna tõmmata ja huule alla panna. Tõenäoliselt oled sattunud olukorda, kus keegi sinu ümber tarvitab tubakat ja võibolla pakub ka sinule. Miks võiksid sellest loobuda?

  1. Kõik inimesed sünnivad siia ilma tubakavabana. See tähendab, et suitsetamine ja tubakatoodete tarvitamine on õpitud tava ja see ei ole inimese loomulik tegutsemisviis, mistõttu on nende kahjulik mõju kehale suureks koormuseks.
  2. Suitsetamine, mis võib küll lühiajalist naudingut pakkuda, mõjutab suurel määral sinu tervist ja keha, avaldades halba mõju nahale, suuõõnele, kopsudele, südamele, teistele siseelunditele ja koguni suguelule.
  3. Snus tekitab igemehaigusi, hammaste väljalangemist ja lagunemist. Nuusktubakas on 28 vähki tekitavat ainet. Isegi veipimine ehk elektrisigareti tarvitamine tekitab kopsudes samasuguseid muutusi nagu tavaliste sigarettide suitsetamine. Seega – ei ole olemas ohutut viisi tubaka tarbimiseks.

Eestis tarvitab tubakatooteid ja suitsetab 21 % elanikkonnast. Sinul on noorena võimalus olla osa generatsioonist, kes teeb suitsetamisele lõpu ja ütleb suitsule EI. Loe lisaks siit. Kui aga tahaksid testida oma teadmisi tubakast, saad seda teha siin.

Koostatud Tubakainfo allika põhja.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus