fbpx

Merlin: Eestimaa Looduse Fondi vabatahtlike lood

26.05.2020
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noorteinfoportaali Teeviit maikuu pealkirjaks on “Kõik algab meist enesest- ära oota homset!”. Peamiselt keskendume sellel kuul keskkonna teemadele. Seetõttu oleme teinud loo Eesti Looduse Fondi vabatahtlikuga, kes jagab enda seoseid vabatahtliku tööga. 

Merlin (27), loodushuviline ja hobiornitoloog

Talguline aastast 2013.

Eestimaa Looduse Fondi talgutel käimine sai alguse 2013. aastal, kui sai kaasa aidatud koos oma venna Jaani ja kohapeal ka teiste talgulistega Palupõhja looduskoolis maikuu talgutel. Palupõhja looduskool oli tuttav paik mulle juba laagrites osalemisega ning tundsin, et soovin panustada rohkem abistamisega sealse eluolu ja looduskaitsega. Samuti rääkis ka sel ajal looduslaagrite eestvedajad  Robert ja Tiina Oetjen positiivselt talgutest ja et üldse selline võimalus on, et saab osaleda talgutel. Tahan aidata kaasa meie looduse püsimajäämise nimel ning värskes õhus viibida nii palju kui võimalik. Seetõttu ongi talgud minu jaoks üks ideaalne aktiivse puhkuse võimalusi, kus tutvun ka lisaks huvitavate inimestega ja ilusate paikadega. Püüan igal aastal vähemalt ühtedel looduskaitsetalgutel käia, sest iga aastaga on talgu valikuid juurde tulnud ja samuti temaatika on erinevatel talgutel omamoodi, mis annab alati meeldejääva kogemuse. Liikudes vabanevad mõtted ja rõõm hakkabki elama!  

Rohkem infot ELFi talgute kohta saavad huvilised siit: www.talgud.ee. Fotol on paremal Merlin ning vasakul Epp, kes on samuti tubli talguline. Foto autor on vabatahtlik saeminister, talguline ja konnapäästja Kirke Raidmets. Pilt on tehtud ELFi talgute Suvekoolis Palupõhjas 2018. aastal, kus õpetati vikatiga niitma ning hooldati kohalikku puisniitu (http://www.talgud.ee/talgud/2018/suvekool).

Küsis Teeviit vabatahtlike sisuloome tiimijuht Maris Praats

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus