fbpx

Edumus soovitab: TOP 7 valikainete kursust gümnasistidele

Edumuse veebikool reastas seitse valikainete kursust, mis aitavad olla valmis tuleviku väljakutseteks ja omandada samas igapäevaeluks vajalikke praktilisi oskuseid. Neid kursusi saavad võtta veebis kõik Eesti põhi- ja keskkooliõpilased!

Nagu ütles laulja Sissi Nylia Benita: vaimne tervis on üks kõige tähtsamaid väärtusi – kui vaimne tervis on paigast ära, siis pole vahet, kas mul läheb koolis hästi või kas mul on sõpradega hästi, aga ma ei naudi mitte midagi.

Tunned ärevust, kui lähed klassi ette vastama? Tunned, et tujud käivad iga päev üles-alla? Vaimse tervise alaste teadmiste omandamise kaudu on lihtsam panustada enda ja teiste heaollu, ennetada vaimse tervise häireid elu jooksul ning lahendada vaimse tervise väljakutseid efektiivsemalt. Kursusel läbitakse verstaposte nagu aju areng, depressioon, dieedikultuur, suitsiid, enesehoid, teiste aitamine, ärevus ja produktiivsus.

Kolmapäeviti, 16:00
Algab 6.09.2023

Liitu kursusega →

Sa oled see, mida sööd – toiduõpetuse kursus sobib kõigile, kes soovivad oma igapäevaellu kuuluvat toiduvalikut sügavamalt mõtestada, muuta oma oskustaset ja süvendada teadlikkust tervislikust toidust.

Kursuse praktilised tööd toimuvad sinu enda valitud köögis. Õpid retsepte ja toiduvalmistamise ideid otsima. Saad teada, mis on tänapäevase toidu head ja vead, mis on mahetoit ning keskkonnasõbralik kokkamine. Lisaks õpid, kuidas koostatakse retsepte ja menüüsid. Saad võimaluse enda kokatud maitsva toiduga inimestele rõõmu valmistada!

Teisipäeviti, 16:30
Algab 12.09.2023

Liitu kursusega →

Graafilised disainerid on justkui visuaalsed võlurid. Nad loovad ja ühendavad omavahel sümboleid, pilte ning tekste, et edasi anda uusi ideid, sõnumeid ja visuaale, mis on inimsilmale haaravad.

Visuaalset kommunikatsiooni läheb vaja peaaegu kõikidel elualadel – poliitikast aktivismini, reklaamist kunstini, ajakirjandusest e-teenusteni. Vahendeid, mida selles protsessis kasutatakse, on mitmeid: näiteks kiri, märk, värv, pilt, liikuv pilt, kompositsioon või vorm. Kursusel õpid disainimaailma lähemalt vaatlema, ise uusi ideid sünteesima, kaasa rääkima ja looma.

Kolmapäeviti, 16:30
Algab 13.09.2023

Liitu kursusega →

Igaüks on juht ning sinu juhtimisoskustest sõltub sinu edukus nii koolis, tööl kui ka eraelus.

Kursus õpetab sind juhtima enda elu ja igapäevategevusi samade põhimõtete järgi, mida kasutavad erioperatsioonide üksused kaitseväes. Programmi teeb eriti põnevaks see, et õpetajateks on endised kaitseväelased, kes on osalenud erioperatsioonides ja välismissioonidel Afganistanist India ookeanini.

Teisipäeviti, 18:00
Algab 31.10.2023

Liitu kursusega →

Kas oled mõelnud, miks kõik kogu aeg elektri- ja gaasihinnast räägivad? Miks on põlevkivi halb või mis asi on rohepööre? Energeetika võib kõlada hirmus keeruliselt, aga see kursus ongi mõeldud selleks, et põhilised energeetikaga seotud teemad samm-sammult läbi käia ning kõik lihtsalt ja loogiliselt lahti seletada.

Kursusel räägitakse sellest, mis energialiigid on olemas, kuidas energiat toodetakse, transporditakse ja tarbitakse, mis on roheenergia ja energiatõhusus ning miks need teemad üleüldse olulised on.

Kolmapäeviti, 16:30
Algab 20.09.2023

Liitu kursusega →

Tehisintellekti tähtsus tänapäeva maailmas on märgatav mitmel tasandil – alates isejuhtivatest autodest kuni personaalse tervishoiuni. Oluline on mõista tehisintellekti põhimõtteid, et omada konkurentsieelist tööturul, teha paremaid otsuseid ning mõista eetilisi ja õiguslikke küsimusi, mida tehisintellekt kaasa toob.

Kursus tutvustab tehisintellekti aluseid, sealhulgas masinõpet, süvaõpet ja loogikaprogrammeerimise aluseid, kuigi programmeerima ise ei pea.

Esmaspäeviti, 16:30
Algab 11.09.2023

Liitu kursusega →

Finantsvabadus annab võimaluse teha seda, mida sa teha tahad, ilma et raha saaks soovidele takistuseks. Selleks pead oskama analüüsida enda rahalist seisukorda ja teadma investeerimisvahendite riske ja võimalusi, olgu nendeks siis aktsiad, võlakirjad, hoiused, kinnisvara, krüptovaluuta või idufirmad.

Kursus annab teadmised ja oskused, mille põhjal teha kaalutletud finantsotsuseid enda elus ning seada eesmärke, et jõuda finantsvabaduseni.

Neljapäeviti, 16:00
Algab 14.09.2023

Liitu kursusega →

 

LISAKAST: Mis on Edumuse valikainete veebikool?

Edumuses on juba rohkem kui 50 erinevat veebikursust, kus saad õppida põnevaid ja eluks vajalikke teemasid. Vali just sind huvitavad veebikursused ja arvesta need koolis valikainetena.

Kui Sinu kool ei ole veel meie partnerkool, saad kõikidele kursustele ligi ühe soodsa kuutasu eest – vaid 29€ kuus!

Loe rohkem ja registreeru sügisel algavatele kursustele juba täna! 

Skip to content