fbpx

DiscoverEU: tahad suvel tasuta Euroopas reisida?

Oled 18-aastane? Ning oled valmis seiklusteks?

Kui jah, siis sul on võimalus avastada Euroopat DiscoverEU programmi raames. DiscoverEU on Euroopa Liidu poolt ellu kutsutud algatus, mis annab 15 000 noorele üle Euroopa selleks suveks Interraili passi ning võimaluse reisida tasuta üle Euroopa.

Mis on asja idee?

DiscoverEU on Euroopa Komisjoni projekt, mille idee on laiendada noorte maailmaringi ja tekitada koos rahvusliku identiteediga ka eurooplaseks olemise tunnet. Idee on Euroopas leviva populismi ja valeinfo leviku taustal pakkuda noortele võimalust Euroopat selle erinevuses ja ühtsuses oma silmaga kogeda. Kuigi 80% noortest eurooplastest usuvad, et EL üks põhimõtteid on vaba liikumine, ei tunne kolmandik neist mitte ühtegi inimest mõnes teises EL liikmesriigis.

Üldinfo taotlemisest:

 • Taotlemine toimub vahemikus 12. juuni-26. juuni 2018 (mõlemal juhul 13:00 Eesti aja järgi);
 • Passide saajate valimine algab 27. juunil;
 • Võitjate teavitamine toimub meili teel juuli alguses.

Tingimused taotlejatele:

 • Taotleja vanus peab 1. juuliks olema 18 aastat ehk sünnikuupäev langeb ajavahemikku 02.07.1999 kuni 01.07.2000 (k.a.);
 • Taotleja peab olema Euroopa Liidu kodanik;
 • Taotleja on valmis olema DiscoverEU saadik ehk jagama oma kogemusi sotsiaalmeedias või oma koolis/kogukonnas.

Reisimine:

 • Reis alguspunkt peab olema ühes Euroopa Liidu liikmesriigis;
 • Reis peab toimuma ajavahemikus 9. juulist kuni 30. septembrini 2018;
 • Reisi kestvus peab jääma vahemikku 1-30 päeva;
 • Ühte passi saavad taotleda nii üksikreisijad kui kuni 5 liikmelised grupid.;
 • Reisiplaan peab sisaldama minimaalselt 1, maksimaalselt 4 välisriigis asuvat sihtkoda EL sees;
 • Erivajadustega noored (nägemine, liikumine jm) saavad reisides vajalikku abi.

Kuidas taotleda:

Taotlus tasuta reisipassi saamiseks tuleb esitada Euroopa noorteportaali veebilehel europa.eu/youth/discovereu_en.

Taotlejad peavad esitama oma isiklikud andmed ning detailid plaanitava reisi kohta. Juhul, kui reisiseltskonnas on mitu inimest, saab taotluse esitaja koodi, millega saavad oma andmed sisestada grupi teised liikmed.

Lisaks sellele on vaja vastata viiele küsimusele, mis on seotud käimasoleva Euroopa kultuuripärandi aastaga 2018 ja Euroopa Liidu noortele mõeldud programmidega. Lõpetuseks tuleb vastata küsimusele, kui palju noori taotleja arvates tasuta reisipasse soovib. Seda loetakse otsustavaks küsimuseks juhul, kui taotlejate arv ületab saadaolevate reisipasside arvu.

Mis on Interrail?

Interrail on Euroopa-sisese piirideta rongireisimise sünonüüm, kus ühe rongipassiga on võimalik reisida ligi 30 Interraili programmiga liitunud Euroopa riigis. Igal aastal kasutab Interraili passi rohkem kui 250 000 reisijat. Interrail on võimalik tänu Euroopa riikide rongifirmade tihedale koostööle. Nimekirja Interraili liimesriikidest ning rohkem infot programmi kohta leiad Interraili kodulehelt.

Oluline:

Interraili mõttes on Balti riigid (Eesti, Läti, Leedu) must auk, kus Interrail ei toimi. Lähimad kohad, kust reisi alustada, on Helsingi, Stockholm ja Varssavi. Sellisel juhul reisikulud reisi alguspunkti kompenseeritakse. Interraili interaktiivse kaardi leiab Interraili kodulehelt, täpsema kaardi (pdf) samuti.

Kindlasti on see vägagi väärtuslik võimalus, kuid taotlemisel on oluline arvestada ka Euroopa kultuuripärandi aastaga 2018 ja Euroopa Liidu noorteprogrammiga. Reisipassi rahaliseks väärtuseks loetakse üldjuhul 255 eurot, millega tuleb reisiplaane tehes ka arvestada. Tähtis on ka aru saada, et kuigi reisipiletid on tasuta, siis reisimisega kaasnevad ka muud kulud, mis tuleb reisijal ise tasuda.

Täpsem info: 

Programmi koduleht ja taotlemine
DiscoverEU korduma kippuvad küsimused
Euroopa Komisjoni pressiteade 11. juunist

 

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus