fbpx

Dione Pallase kogemuslugu: väärtused hõlmavad emotsioone, ajalugu, olulisust ja mälestusi

17.12.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit detsembri teemaks on väärtused. Seekord jagame Dione Pallase kogemuslugu 3D kogudusest.

Olen 17-aastane neiu Dione Pallase. Käin Viimsi Gümnaasiumi 11. klassis ning tegelen juba väikesest peale tantsimisega. Tohutult naudin 3D Koguduses käimist ja seal kaasa löömist ning suurima hea meelega veedangi just 3D Koguduse seltsis enda vaba aega.  Ise ütleksin, et olen üsna töökas ja aktiivne, seetõttu võtan palju asju ette ja vahel puhkehetki napib. Positiivsusega ja väikestest asjadest rõõmu tundmisega mul probleeme pole. Olen samuti ka hästi inimeste inimene ning suhteid väärtustan ma väga!

Mis teeb sind õnnelikuks?

Olen aru saanud, et mind on väga lihtne õnnelikuks teha. Ma arvan see on mingi määral ka hoiak. Kui olla väikeste asjade eest tänulik siis justkui iga asi teeb meele rõõmsaks. Näiteks kui päike paistab, keegi ütleb midagi armsat, keegi naeratab mulle või saan osta oma lemmik toitu. Ma arvan,et mind rõõmustab kõige rohkem see kui mõni minu lähedane on leidnud oma tee kogudusse ja Jumala juurde. Kui olen palves võidelnud kellegi eest ja Jumal saadab reaalse palvevastuse. Siis ma olen küll nagu seitsmendas taevas. Mulle läheb ka hästi korda, kui mõni minu jagatud mõttetera kõnetab kedagi ning kui saan seeläbi kellelegi toeks olla. 

Mille eest oled tänulik?

Mind on pikalt saatnud mõte: “Kui sul homme ärgates oleksid ainult need asjad, mille eest sa tänasid Jumalat, siis mis sul oleksid?”. See pani mind mõtlema ka nendele iseenesestmõistetavalt asjadele, et mul on katus pea kohal, soe söök laual ja vabadus. Paljudel pole neid asju, seega mul on suur privileeg omada neid ja veel suurem põhjus, et olla tänulik nende asjade eest. Saan ka olla tänulik, et mul olemas pere, sõbrad, kogudus ja Jumal, kes ei jäta mind kunagi üksi ning kes suri minu eest. See viimane on suurim tänu põhjus! Asi mis veel aitab mul iga päev tänulik olla, on päevik, kuhu kirjutan iga päev seitse tänupõhjust. Isegi kui oli raske päev, siis tuleb sellest päevast leida need seitse põhjust.

Mis on sinu jaoks väärtus?

Minu jaoks on väärtus millegi hind, kuid mitte selline, mida saab mõõta rahaühikutes. See hõlmab emotsioone, ajalugu, olulisust ja mälestusi. Tihti kui kuuleme, et mingi ese on kellegi jaoks väärtuslik, siis ei hakka me mõtlema, et kui palju see nüüd maksis, vaid kelle oma see oli või kes selle talle andis. Väärtus on miski, mida ma hindan väga. See samuti ei pea ka olema käegakatsutav asi, vaid näiteks minu jaoks on väärtus see, et suhetes oleks tähtis lojaalsus. 

Kuidas jõudsid 3D koguduse juurde?

Olen sündinud kristlikku perre, seega kirik ja Jumal polnud minu jaoks võõrad. Mu isa on pastor ja ma käisin tema kirikus. Tegemist on väiksema kirikuga, kus noorte tööd pole. Olles juba ise juba 12-aastane teismeline, hakkas kirik jääma vaikselt tagaplaanile. Kristlikest laagritest ega üritustest polnud ma kuulnud ja teadsin ainult kahte umbes enda vanust kristlast. Aastal 2018. augustis olin ma tantsulaagris ja nägin Instagrammist, et mu sõbranna on saanud vahepeal kristlaseks ja hakkas käima 3D Koguduses. Minu jaoks oli see väga üllatav, et tema leidis tee Jumalani ja ta isegi ei teadnud, et ma olen kristlane. Korralik identiteedikriis algas. 3D Kogudusest ma eriti midagi varem kuulnud polnud, olin vaid vaimustuses, kui kuulsin siis, et see on noortekogudus. Ütlesin sõbrannale, et kui laager lõpeb, siis saame kokku ja palusin tal siis rääkida 3D-st mulle lähemalt. Sama nädala pühapäeval ma juba ühinesin kogukonnaga ja ma olin väga positiivselt meelestatud. See erines nii palju mu isa kirikust. Kogukonnas me saime kokku kogukonna juhtide kodus, sõime koos, rääkisime oma eludest ja sellest, mida Jumal on teinud. Kokku rääkisime viis tundi ja hiljem kuulasime ka video vormis jutlust. Sealt tagasi sõites teadsin, et sinna kogudusse ma jään. Nüüdseks olen käinud aktiivselt 3D Koguduses üle kahe aasta.

Mida annab sulle 3D kogudusse kuulumine? Kuidas sinna kuulumine sind muutnud on?

Kui ühinesin 3D Kogudusega, olin ma üsna katki. Ma ei armastanud ennast ja seetõttu jäin ka vahel jänni, kuidas armastada teisi. Mu sõprussuhted olid üsna toksilised ja ei olnud ülesehitavad, vaid pigem lõhkusid mind. Pärast 3D-ga ühinemist olen tundnud lootust ja võin täna öelda, et ma armastan ennast ja minu suhe Jumalaga on selline, nagu see on tänu 3D Kogudusele. Mind ümbritsevad inimesed, kellele ma päriselt korda lähen ja kelle peale ma saan alati loota. Tunnen, et olen palju muutunud nende kahe aastaga ja ma olen sellega väga rahul. 3D Koguduse rõhk on ka suuresti enesearendamisel ja sellel, et saaksime olla parim versioon endast ning armastada teisi. Sealt saadud teadmised on palju mu suhtumist muutnud.

Kuidas oled leidnud enda jaoks sisemise tasakaalu?

Viimastel aastatel olen palju võidelnud aktiivse eluviisi ja puhkamise tasakaalu leidmisega. Tahaksin olla võimalikult palju sõpradega ja tegutseda igal pool, kus võimalik. Sõna “ei” ütlemine tundus kuidagi nii kohatu. Teadsin, et puhkama peab ka ja igale poole ei pea jõudma, kuid tahe oli suur. Kevadel karantiinis olles õppisin ka kodus puhkamise väärtust ja, et tegelikult puhkus on oluline, et mitte läbi põleda. Nüüd üritan seda praktiseerida ning võtan vahel aja maha.

Mis sind motiveerib?

Kahjuks või õnneks on aastate jooksul olnud mu motivaatoriteks inimesed. Mingil määral see on hea muidugi, kuid samuti on see ka väga ebatervislik. Kui näiteks on soov saavutada hea füüsiline vorm ja ainsaks motivaatoriks on kellegi fitness piltide vaatamine, siis võrdlemine saab võimust ja kaob ka kogu mõte mis alustades oli. Praegu soovin motiveerida end ainult iseenda arenguga. Samuti aitab mind ka see, kui ma ei hakka kohe seadma endale kauget eesmärki, vaid pigem mitu väikest, mis on palju reaalsemad. Samuti motiveerivad mind ka erinevad mõtteterad ja tsitaadid, mida leian näiteks Pinterestist.

Millised on need tegevused, mis aitavad sul ennast igapäevaselt hästi tunda?

Ma alustan igat hommikut Piibli lugemisega. Mittekristlaste jaoks võib see kindlasti veider tunduda, kuid ma tunnen, et mu päev pole see sama ilma hommikuse vaimse toiduta. Üritan igal päeval end liigutada ja trenni teha. Hetkel tegin endale väljakutse teha igal päeval planku ja ka spagaati venitada, et see mingi hetk maha saada. Kuulan palju kristlikku muusikat ja palvetan palju, sest see on just see asi, mis annab mulle lootust. Nagu varasemalt mainisin, siis õhtuti täidan tänupäevikut ning ka palvepäevikut, kuhu kirjutan enda ja teiste palvesoove, et hiljem oleks ülevaade, mida ägedat on Jumal minu elus teinud. Kui ise suhtun ellu positiivselt, on mul endal igal päeval parem olla ning teeb teistel ka olemise paremaks.

Detsember on väärtuste kuu. Mis on sinu jaoks suurim väärtus?

Minu jaoks suurim väärtus on armastus. Mina kogen seda igapäevaselt ja minu suurim soov on see, et iga inimene siin planeedil tunneks seda sama armastust. Mulle teeb tohutult haiget, kui keegi tunneb end üksi ja ta arvab, et keegi ei armasta teda. Seetõttu proovin ma ise võimalikult palju armastust välja anda ja tutvustada, kust minu armastus pärineb ehk meie Loojalt.

Küsis sisuloome tiimi liige Britta Kadanik

Artiklit toimetas sisuloome tiimi liige Mariliis Lulla

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus