Kogemuslugu Dianaga: pea ei ole prügikast ja seal ei pea kõike hoiustama

14.12.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Aasta viimasel kuul toome teieni Teeviit tiimijuhtide lood. Täna räägib enda tegemistest Diana Zvonkova, kes on infosündmuste ja -tegevuste tiimijuht.

Olen Diana ning olen Teeviit meeskonnas infosündmuste ja – tegevuste tiimijuht. Samuti olen ka veel tudeng Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias ning ka telefonioperaator metsa- ja põllumajandamise ettevõttes.

Teeviit noorteinfoportaalis alustasin esimesel ülikooli aastal, mis oli siis juba 4 aastat tagasi. Alguses oli sündmuste tiimi vabatahtlik ning käisin erinevatel üritustel Teeviit noorteinfoportaali esindamas. Sellest edasi kasvas juba tiimijuhi amet.

Täpsemalt vastutan koos oma tubli meeskonnaga meie sotsiaalmeedias toimuvate livede eest, erinevate kampaaniate toimumise ja toimimise eest ja muude ürituste kui ka vabatahtlike koolituste eest. Kampaaniate kohta võin näiteks tuua Noortepäeva või Europian Youth information day.

Õpin hetkel ülikoolis kogukonnahariduse ja -huvitegevuse eriala, enne seda käisin aastakese õppimas Taani keelt ja kultuuri ning enne seda oli gümnaasium.

Noortevaldkonnas pole ma enne Teeviit noorteinfoportaali avastamist töötanud ega tegutsenud.  Kuna olen pärit maakohast, siis meie juurde ei olnud noorsootöö veel jõudnud või vähemalt mitte sellisel kujul, et ma saaksime midagi peale 4H klubisse kuulumise teha. Kuni ülikoolini läks tegelikult noortevaldkond minust mööda. Selle avastasin alles ülikoolis, kui uurisin erinevaid erialasid ja mõtlesin, mida ma tahaksin edasi teha.

Ma olen äärmiselt tänulik kõige üle mis mul on – nii selle üle, mille olen ise saavutanud kui ka selle nimel, mida mu pere ja sõbrad on mulle  võimaldanud. Samuti olen tänulik kõigi oma kursuse kaaslaste eest, kes mind pidevalt inspireerivad ning ka võimekate kolleegide eest, kes pidevalt sunnivad mind arenema ja kasvama.

Minu jaoks on Teeviit olnud kasvupind, kus ma olen saanud kasvatada nii oma suhtlemisoskust kui ka korraldamisoskust. Ma usun, et see mida me Teeviidas teeme on huvitav nii meie kui ka kõigi teiste jaoks.

Oma aega planeerin tavaliselt märkmepaberitele. Tegelikult ma siiamaani näen vaeva sellega, sest mõni päev tuleb listi järgimine ideaalselt välja, aga mõni teine kord ei jõua ma esimesest kahest asjast kaugemale. Aga ma annaksin siiski kaks nippi, mis minu jaoks toimivad. Esiteks, kirjuta kõik tegemist vajavad asjad paberile (või telefoni/arvutisse/vms) ja teiseks pane iga mingi aja tagant listi kirja ka autasu/preemia tehtud töö eest. Nii on asju meeldivam teha!

Minu hea produktiivne päev on see, mille lõpuks ma tunnen, et ma olen midagi saavutanud ning mõne asja, mis ikkagi mu peas elab ja nõuab ära tegemist, on tehtud. Produktiivse päeva lõpuks saan olla enese üle uhke.

Oma vaimset tervist hoian peamiselt pere ja sõpradega looduses käies, kuigi seda pole saanud viimasel ajal väga teha. Mulle meeldib käia erinevatel matka- ja metsaradadel, mille kohta olen ma Puhka Eestis netilehelt infot saanud. Aga kui on külm, märg või mis iganes muu põhjus, miks ma ei saa välja minna, siis ma loen raamatuid või suhtlen sõpradega.

Edaspidigi tahaksin töötada Teeviit meeskonnas, eriti nüüd kui tunnen, et olen oma koha leidnud. Samuti tahaksin ülikooli ära lõpetada.

Mu üheks suureks eesmärgiks on teha asju, mis täidavad mu hinge ja kus ma tunnen ennast hästi. See on ka väljavaade ja lootus tulevikuks.

Pidage meeles, et pea ei ole prügikast ja seal ei pea kõike hoiustama ehk kirjutage asju endast välja, see toob kergustunde.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend