fbpx

Claus-Kennerth Tikki kogemuslugu: 3D kogudus on minu jaoks kindlasti justkui teine perekond

05.01.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit jaanuari teemaks on teadlik eluviis. Seekord räägib Claus-Kennerth Tikki enda väärtustest, eesmärkidest ja kogudusest.

Minu nimi on Claus-Kennerth Tikki. Olen 21 aastane ning saan öelda, et selle ajaga olen midagi juba oma elus saavutanud. Selle noore ja uhke numbri taga proovin olla küpse ja armastav abikaasa enda abikaasale, piisavalt lahe ja mitte kuivik ühes Eesti ägedaimas noorte koguduses, tuua perele leib lauale ja kuidagi sooritada ka ülikooli õpingud. Tegelikult on see kõik kihvt ja kui väljakutsed on ületatud, siis leidub alati aega ka puhata. Samuti fun fact, olen I tüüpi diabeedik ja proovin enda elu ka parimal kujul sellega kooskõlas hoida, et oleks piisavalt liikumist ja vähem magusat. 

Ma tunnen, et mind teeb õnnelikuks oskus leida rahu ja usaldust ning seda eelkõige Jumalas. Olen ise väga kirju minevikuga, olen haiget saanud ja samas ka haiget teinud ning usun, et siin võivad tunda end paljud ära. Õnnelik olen just seepärast, et vaatamata, milline on olnud minu minevik, olen ma olnud eriliselt hoitud ja täielikult seetõttu ka muutunud. Ma ei anna võimu enda minevikule ega halbadele otsustele, mida olen elus teinud, vaid üritan vaadata enda ette ja küsida Jumalalt, kuidas edasi. Õnne valem on olemas ja igaüks saab täna valida, millest või kust kohast ta seda otsib. Mõni valik on ajutine, mõni petlik. Usun täna, et olen leidnud oma õnnelikkuse valemi!

Olen peamiselt tänulik selle eest, et vaatamata kui keeruline või kui raske on elu olnud, siis alati on rohkem positiivsust leitud ja edasi mindud. Ma ei kirjutaks seda sellisel tervislikul kujul kohe kindlasti, kui oleksin lihtsalt mina – olen kõigest inimene, kuid Jeesus võttis mult koorma mida ma kanda ei suuda ja see teeb tänulikuks ning läbi usu kui ka tänulikkuse on saanud sündida elu parimad sündmused – väärtuste kujunemine ning abielu ja rõõm!

Minu isiklik arvamus või tunnetus on, et väärtus või väärtused on kindlad tõekspidamised ja need kujundavad minu valikuid, otsuseid ja terviklikku vaadet kõigist ja kõigest. Minu väärtused on ajas nihkunud, uuenenud, saanud täiendatud läbi aastate ja kasvu, kuid saan öelda, et tänased väärtused on saanud kinnistatud läbi ühe kõige kõvema raamatu. Ja selleks raamatuks on Piibel. Väärtused määravad väga suurel määral kes ja mis meist saab! Ka praegu mõtlen ja ohkan kuidagi rahulolust, sest ma ei tunne, et peaksin kahtlema enda väärtustes vaid pigem on tunnistuseks, et väärtused, mis on tulnud piiblist, on minu elu positiivses suunas juhtinud ja tahan uskuda, et see läheb samamoodi ka edasi. 

2016. aasta suvel oli plaanis minna Weekendi muusikafestivalile, kuid selle jaoks raha puudus. See eest leidsin Facebookist sellise ürituse nagu Võimaluste Festival, mis oli 4x odavam ja lugesin välja, et seal korraldatakse erinevaid töötube ning millest ühte juhtis üks ettevõtja. Ma olin müüdud! Sinna kohapeale jõudes sain ma kiiresti aru, et festivali seltskond oli väga teistsugune kui harjunud – nad tundsid minu kui inimese vastu huvi. Päevad möödusid ja sain kiiresti aimu, et tegemist on kristliku laagriga, kus ülistati, palvetati ja oldi hingelisem kui üheski teises laagris, kus olnud olen. Kujuta ette, et on tähistaevas ning on õhtu ja sa leiad end minutiks mõtlemas elu olulistele asjadele – just nii tundsin end seal festivalil olles, ainult, et see kestis nõnda mitu päeva ja olulised mõtted said teoks, võtsin enda ellu vastu Jeesuse. 

3D kogudus on minu jaoks kindlasti justkui teine perekond ehk olen tänaseks ühe ääretult siira perekonna võrra rikkam. 3D Kogudus on meeletult väärtust lisanud ajas ja kujundanud mind kui isiksut just selle kõige parema ja parima suunas. Selle kõige keskel olen tänulik meeletu armastuse, suunamise kui ka eeskuju eest mida see suur perekond on andnud. Üks organisatsioon saab olla ainult nii tugev ja ühtne, kui selle tuumik ning kui tuumikuks täna on Jeesus, siis saab palju tähenduslikku sündida. 3D kogudus on avatud perekond ja ootab igaüht osa võtma või kasvõi uudistama – seega ootame sind väga näha! Tule nagu oled! 

Sisemine tasakaal ei tule kergelt ja see nõuab igapäevast tööd. Minu jaoks on sisemine tasakaalu leidmine see, kui suudan panna esile vajalikke asju ja teha piisavalt ( mitte liiga palju või vähe). Samuti tunnen, et tähenduslikel suhetel on suur mõju minu enda tasakaalule, sest need on alati julgustavad või ülesehitavad. 

Ma ilmselt olen väga pereinimene ja nii imelikult kui see ka 21.aastase suust ei kõla, siis abielu heaolu motiveerib jubedalt palju. Kui abielus on pingeid või on midagi kuskil õhus, siis on kõik muud tegevused häiritud ning teistpidi tunnen, et kui abielu areneb ja me tunneme mõlemad rahulolu, siis võiks justkui vallutada maailma. See on parim tunne!

Ühe eduka päeva algus on minu meelest üks edukas „start“ ja minu jaoks koosneb start just hommiku alustamisest ehk kuidas ma valmistan end ette tulevale päevale. Kindlasti tuleb varem ärgata, et hommikud kiired ei oleks ja üks külm dušš äratab vahvalt ülesse. Järgmisena tuleb valmistada tšempioni hommikusöök. Seejärel söögi kõrvale kas lugeda või kuulata vaimulikkusega seotud asju. Kindlasti ei saa ilma ühe mõnusa palveta. Nii on ülejäänud päev palju parem ja kergem ning just edukad hommikud panevad aluse ühele igapäevasele positiivsele tundele. 

Üks suurim väärtus on kindlasti pere olemasolu ja sealsete suhete hoidmine. Kahjuks on täna minu pere mööda Eestit laiali ja detsember on kuu, kus me alati proovime abikaasaga kõik isad, emad, õed ja vennad ära külastada ning nendega aega veeta. See täidab meid kõiki ja annab lootust ning samuti ka armastust mõlemale osapoolele. Kui pere ei tule kokku või see pole lihtsalt võimalik, siis alati on nii hea seda ise teha ja näidata, et teised on tähtsad ja olulised. Armastage kõvasti oma lähedasi ja kalleid ning kui külastamine on raskendatud, siis üks tähenduslik, kuid väike kiri, võib muuta soojaks kõigi südameid! 

Küsis Teeviit sisuloometiimi liige Britta Kadanik. Kogemuslugu toimetas sisuloometiimi liige Mariliis Lulla

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus