fbpx

Kogemuslugu Caroly Niguliga: SisuAkadeemias omandasin teadmised videondusest

28.04.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Mis on SisuAkadeemia koolitusprogramm noortele? Koolitusprogrammis osalenud 8. klassi õpilane Caroly Nigul selgitas noorteinfoportaalile Teeviit, mis on SisuAkadeemia, mida seal õppida saab ning kuidas omandatud oskusi rakendada. Loe ise lähemalt Carolyga tehtud intervjuust. 

Mis on SisuAkadeemia?

SisuAkadeemia on koolitusprogamm noortele, et koolitada noori pädevateks sisuloojateks, kes edastavad oma piirkonna noortele informatsiooni Youtube kanali kaudu. SisuAkadeemia tegevus pakub noortele võimaluse saada uusi teadmisi ja omandada tulevikuks uusi kasulikke oskusi. Antud tegevuse kaasabil pakutakse noortele uusi väärtusi nagu esinemisoskus, monteerimine, sisuloomine, loomingulisus, eetika ning tehnika- ja digipädevuse omandamine ja arendamine.

Nägin SisuAkadeemia kuulutust koolis ja sotsiaalmeedias ning otsustasin koolitusest osa võtta. Mind jaoks kutsus osalema see, et sellest projektist võtavad osa ka tuntud inimesed, nagu näiteks Martti Hallik. Minu jaoks oli otsustav see, et kõik tundus nii põnev ja et ma saan teadmisi omandada professionaalidelt.

Caroly, mida sa SisuAkadeemias õppisid ja milliseid oskused omandasid?

SisuAkadeemias õppisin peamiselt monteerimist ja erinevaid programme, millega loodud algmaterjali töödelda. Minu jaoks oli aga üllatav see, et sain koolituse käigus tuntud inimestega nii vabalt rääkida ja suhelda, küsida erinevaid küsimusi, mida tavaliselt teha ei saa.

SisuAkadeemia koolituse lõppedes olen teinud ka ise rohkem projekte, samas näiteks oli ka juba enne koolitusele minemist idee teha 8. klassi loovtöö raames lühifilm ning mul on olnud ka varasemalt oma Youtube kanal. Kuigi ma tegelen videotega peamiselt hobi korras, on mul olnud ka võimalus seda tööna teha ehk kirjutada tasu eest stsenaariume ning materjali monteerida.

Mis valmistas raskusi või väljakutseid?

Kõige raskem  oli projekti puhul see, et aeg oli väga piiratud ja koolituspäevad toimusid igal esmaspäeval. Seetõttu oli iga nädal uus ülesanne ja uued mõisted ning tegevused, mis oli vaja kodus ellu viia.

Kuidas koolitusprogramm lõppes?

Koolitusprogrammi lõpuülesandeks oli teha video, reklaam või lühifilm, seda võis teha nii üksi kui ka mitmekesi. Mina tegin lühifilmi koolikiusamisest ja selle tagajärgedest, mille olen saatnud ka kooli filmikonkursile. Samuti on lühifilm leitav Youtubest. SisuAkadeemia lõpus said kõik digitaalse tunnistuse.

Mis oli Sulle koolitusprogrammis kõige olulisem?

Minu jaoks oli oluline, et need kes osalevad selles koolitusprogrammis, oleksid ise teemast väga huvitatud.  Omandatud teadmised viisid heale tasemele ning neist sai hea alusbaasi, kui tahta tegelema hakata filmindusega. Samuti räägiti ka virtuaal- ja digimaailmaga seotud riskidest. Noored teavad internetiohtudest, kuid ignoreerivad neid, sellele ei pöörata väga tähelepanu seni kuni iseenda või lähedastega pole midagi juhtunud.

Caroly Nigul, 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus