fbpx

Kogemuslugu Carolyga: elu on imeline ja täis maagilisi hetki

19.10.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit oktoobri teemaks on vaimne tervis. Peamiselt keskendume vaimse tervise häiretele ning erinevatele sõltuvustele. Seekord on enda lugu meiega jaganud blogija Caroly Rohela. 

Olen Caroly ja eesotsas olen kahe imearmsa lapse ema, tegelen fotograafiaga, blogimisega, sisuloomega, olen Eesti hip-hop artisti Bad Art’i manager ning õpin Tallinna Majanduskoolis sotsiaalmeedia spetsialisti erialal. 

Olen 10 aastat põdenud sellist haigust nagu krüoglobulineemia, mis tähendab seda, et igapäevaselt valutavad terves kehas kõik mu liigesed ja lisaks sellele on mul tihedad peavalud, mis tihti on sellised, et mul käib pea ringi, süda on paha jms. Ma olen selle haigusega toime tulnud tänu sellele, et igal õhtul, kui magama jään mõtlen, et alati on mul homne päev, mis võib olla parem, kui oli tänane päev. Kindlasti mu enda mõttemaailm on paljuski mind aidanud. 

Kuidas tuled toime stressiga, mis käib haigustega kaasas? 

Iga päev käib võitlus iseenda emotsioonidega, kuid ma sisendan endale alati seda, et mul on olemas kaks kätt, kaks jalga ja väliselt ei ole mul tegelikult midagi viga ja see haigus ei kontrolli mu elu, vaid mina kontrollin seda. Vahel on raskemaid päevi, kuid palju inspireerivad mind erinevad motivatsiooni videod. 

Mis teeb sind õnnelikuks? 

Mind teeb õnnelikuks see, et ma elan. Elu on tegelikult imeline ja täis maagilisi hetki, neid tuleb osata lihtsalt märgata. 

Keda pead enda eeskujuks? Miks? 

Paljuski on mu eeskujuks mulle mu vanemad, sest nad on koos läbi käinud pika tee ja on üle saanud kõikidest raskustest. 

Kust tuli mõte alustada blogipidamist? Kuidas see sind aidanud on? 

Ma olen alati tahtnud inimestele anda endast midagi ja ma olen alati teadnud, et tahan aidata nii paljusid inimesi, kui on võimalik  ja sellest tekkis idee hakata blogima. Ma olen leidnud enda ümber väga palju toetavaid ja imelisi inimesi. Blogimine aitab mul jagada mu enda lugu ja loodan sellega inspireerida või aidata neid, kellel on elus mingi raske periood või kes tunnevad, et vajavad kedagi, kes neid toetaks. 

Millist rolli on mänginud fotograafia sinu elus? 

Fotograafia aitab mul luua kunsti mu enda silmade läbi. Ma saan luua midagi, mis jääb igaveseks mälestuseks. Fotograafia kuidagi rahustab mind ja maandab pingeid. 

Millistel viisidel väldid stressi? 

Viibin palju looduses, rabad, metsad.. Loen palju enesearengu raamatuid, kuulan motivatsioonikõnesi, ümbritsen ennast inimestega, kes mõtlevad minuga sarnaselt, põletan viirukeid ja küünlaid ning kannan poolvääriskive. 

Kas annaksid mõne soovituse, kuidas vaimselt heas vormis olla? 

Ma arvan, et kõige olulisem on see, et me armastaksime iseennast sellisena nagu me oleme. Ja ükskõik, kui raske ka poleks tuleks näha pisikesi tähtsusetuid pisiasju enda ümber ja neid hinnata. Mitte kunagi ei tohi alla anda ja meil on alati olemas homne päev ja me saame alustada algusest. It’s all about you. Meie elu on meie endi kätes. Tuleb vaadata sügavale enda sisemusse ja lasta lahti kõigest, mis meid elus edasi ei vii ja siis samm sammult liikuma enda unistuste elu suunas. Mõtetes peitub jõud, me ise manifitseerime enda mõtetega enda tuleviku ja kui tunned, et Sa üksinda ei saa hakkama siis otsi abi, alati on olemas keegi, kelle poole Sa saad pöörduda. Lihtsalt väärtustage iseennast sest me kõik oleme erilised ja ainulaadsed. 

Küsis noorteinfoportaali Teeviit sisuloome tiimi liige Britta Kadanik

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend