fbpx

Caroli kogemuslugu: Kogukonnapraktika aitas otsustada, mida tulevikus teha tahan

Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus saavad õpilased minna vabaühendusse lühipraktikale, kus saab praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saab kogukonda meie ümber kujundada. Oma kogukonnapraktika lugu jagab 18-aastane Carol.


Olen 18-aastane Ülenurme Gümnaasiumi õpilane ning käisin oma kogukonnapraktikat tegemas Tartu Kunstimuuseumis. Olin ainuke praktikant oma koolist, seega ülesandeid täitsin üksi.

Mind võttis vastu muuseumi näituste osakonna juhataja Hanna-Liis Kont, kes oli väga avatud suhtumisega ning sõbralik. Praktika ajagraafik oli väga paindlik ning juhendajaga oli palju suhtlemist. Tundsin praktikal olles ennast hästi, kuna kogu muuseumi personal oli väga tore ja sõbralik.

Minu esimene ülesanne oli aidata Kunstimuuseumit seoses jõulumüügiga: pakendasin müügi jaoks postkaarte. Kuna kaartidel olid tunnustatud maalid peamiselt Eesti kunstnikelt, avanes mul võimalus tutvuda Eesti kunstiga; kaartidel oli märgitud ka maali valmimise kuupäev ja autor. Väikese lisaülesandena pidin kokku panema kingikotid muuseumi töötajatele.

Minu teiseks ülesandeks oli Näitusepassi ühe osa koostamine: mul tuli omaloodud süsteemi järgi kaardistada kõik näitusel „Tartu neljas vaates“ olnud eksponaadid. Näitus oli üles seatud kolme saali, juhendaja trükkis mulle välja maalide nimekirja ja nummerdasin need järgmiselt: galerii, sein, vahesein, vitriin. Kodus tuli mul kõik arusaadavalt järjekorda panna vastavalt eelnimetatule. See ülesanne andis mulle võimaluse analüüsida maalitehnikaid.

Mulle meeldis olla ümbritsetud kunstist ning see, et juhendaja oli paindlik ja sõbralik. Minu juhendaja oli lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, nii oli mul võimalus lähemalt uurida selle ülikooli kohta – plaanin tulevikus ka ise sinna õppima minna. Lisaks sain tasuta külastada ka teisi väljapanekuid, nt Eesti disaini näitus. Praktika osutus mulle isiklikus mõttes väga kasulikuks, sest see aitas mul otsustada, mida ma tulevikus teha tahan: tootedisain.

Kuigi oleks olnud tore teha praktikat koos kaaslasega, ei olnud mu jaoks seal mitte midagi igavat. Iga tegevusega oli mul võimalik ennast kultuurselt arendada. Mul on jätkuvalt side Kunstimuuseumiga ning ma saan neile uuesti vabatahtlikuks minna, kui soovin. Soovitan Kunstimuuseumi valida praktikaks inimesel, kellele meeldib kunst ja kultuur ning kellel on tahtmist ennast nendel teemadel arendada.

Carol Kottisse Ülenurme Gümnaasiumist

Kogukonnapraktika veebilehel avaldatud 29.03.2017


Osale ka Sina kogukonnapraktika programmis! Kogukonnapraktika annab sulle selgema pildi kodanikuühiskonnast ja kolmandast sektorist ning võimaldab sul laiendada oma maailmavaadet, panna teadmisi proovile, praktiseerida oskusi ebaharilikul moel ning õppida enda kohta midagi sellist, mida sa pole varem osanud märgata või väärtustada. Rohkem infot leiad siit.

Kogukonnapraktika programmi elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus