Kogemuslugu Kaari Pulstiga: #CA2019 osaleja silmade läbi

04.11.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit novembri teemaks on traditsiooniliselt noorsootöö võimalused. Peamiselt keskendume noorte osalusele ja ettevõtlikkusele. Seekord jagame Kaari Pulsti kogemuslugu.  Artikkel on valminud koostöös Changemakersiga. 

Mina olen Kaari Pulst ja olen 17-aastane kohusetundlik ning aus noor, kes on üdini positiivne. 25 tundi päevast veedan naerdes ja paljud ütlevad, et säran nagu päike. Ma elan suvepealinnas Pärnus ja käin Pärnu Koidula Gümnaasiumis bioloogia-keemia klassis.
Vabal ajal tegelen projektide kirjutamisega – olen kirjutanud mitmeid Nopi Üles projekte, aidanud läbi viia noortekohtumist ning kirjutanud Erasmus+ rahvusvahelist noortevahetuse projekti, mille ettevalmistused hetkel käivad. Lisaks sellele laulan kahes kooris, olen aktiivne liige kooli õpilasesinduses ja olen laste sünnipäevadel peojuht.
Minu üsna teguderohket elu iseloomustab tsitaat “To The Moon”, mis leidis tee minuni pärast ühte loengut, mida viis läbi üks šoti mees. Ta vaatas mulle silma sisse ja ütles “To the moon!”. Pärast seda algas minu aktivisti elu ja nüüd pürgin iga päevaga aina rohkem kuu poole.
Üheks “kuu poole liikumise” etapiks oli ka osavõtt Changemakers Academy programmist, mille raames tegin koostööd Pärnu sotsiaalse ettevõttega, MTÜ Pesapuu. MTÜ Pesapuu nõustab elu hammasrataste vahele jäänud inimesi. Lisaks sellele toodavad nad ka Kriidikuid, mis on piparkoogimehikese kujulised tahvlivärviga üle kaetud vineerplaadid.
Changemakers Academyst kuulsin Lahedal Koolipäeval. See tundus mulle kohe üli laheda programmina, kuid ma arvasin, et mul ei ole selle jaoks piisavalt aega ja sinnapaika see jäi. Umbes nädal hiljem kirjutas mulle CA tiimist Merili ja kutsus mind sinna. Sel hetkel sain ma aru, et see on märk ja 20 minutit hiljem vajutasin ma kandideerimisvormil nupule “saada”. Ja see oli parim otsus, mis ma teha sain.
Mul oli võimalus töötada üüratult laheda tiimiga – Üüratu Õnn, kuhu kuulusid lisaks minule Annabel, Triine, Meelike, Kristjan ja meie mentor Sipsik (aka Sigrit). Juba esimesel kohtumisel tuli meil täiesti hullumeelseid, aga samas geniaalseid ideid. Ka koostöö sujus meil väga hästi ning kõik meie koosolekud olid täis naeru ja nalja, kuid samaaegselt saime kogu töö õigeks ajaks valmis.
Changemakers Academy raames õppisin eelkõige koostööd. Õppisin usaldama oma tiimi liikmeid ja võin öelda, et usaldan neid pimesilmi. Lisaks sellele sain aimu sellest, mida sotsiaalsed ettevõtted endast üleüldiselt kujutavad ja kuidas koostada turundusplaani. Õppisin põhjalikumalt analüüsima brainstormimisel tulnud ideid ja mõtlema piisavalt ratsionaalselt, et aru saada, kas mõni idee oleks teostatav või mitte. Õppisin ka seda, et tegelikult on kõik ideed lahendatavad, lihtsalt tuleb mõelda kastist välja.
Kogu programmi vältel oli ka palju huvitavaid lisaülesandeid, mille lahendamisel sai arendada nii enda loovust kui ka ennast proovile panna. Kõige rohkem meeldis mulle see, et veetes aega ka teiste tiimidega, sündis väga palju utoopilisi ideid, mis võisid tunduda ikka väga jaburad. Ehk nalja sai palju.
Kõikidele neile, kes sooviksid osa võtta Changemakers Academyst, aga ei ole veel päris kindlad, siis teile tahan ma öelda üht. Uskuge mind, te ei kahetse seda valikut. See ei ole mitte lihtsalt uus kohustus, mille kaudu saate kogemusi. See on elamus, te saate uusi sõpru, saate uusi kogemusi ja mis kõige tähtsam – te õpite iseennast paremini tundma. Need paar kuud tõsist tööd on seda kõike väärt!

Mis on  Changemakers?

Meie Changemakersis usume, et igaüks meist peaks täitma enda unistusi, luues seejuures positiivset muutust maailma. Korraldame terve kooliaasta vältel kestvaid ettevõtlikkuse kursuseid ning Eesti suurimaid noorteprogramme, mille läbib iga-aastaselt mitusada noort.

Changemakers Academy on programm, mil kahe kuu jooksul saad arendada nii ennast kui ka üht maailmamuutjat! Lood tiimiga ühele sotsiaalsele ettevõttele turundusplaani ning viid selle ellu. Kogu programmi vältel on sul abiks ka isiklik mentor, kes suunab ja toetab. Lisaks on võimalus võita oma ideede teostamiseks raha!

Rohkem infot Changemakersi võimaluste kohta leiad nende kodulehelt.

See artikkel on valminud Noorsootöö nädal 10 #looniseomaelu raames, mis toimus 23.-30.november 2020. Vaata rohkem noorsootoonadal.ee 

Vaata ka kogemus- ja inspiratsioonilugusid meie Teeviit tulevikku Youtube kanalist.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend