fbpx

Beverly Buchwald: alustada tuleb väikestest asjadest

04.05.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Noorteinfoportaali Teeviit maikuu pealkirjaks on “Kõik algab meist enesest – ära oota homset!”. Peamiselt keskendume sellel kuul keskkonna teemadele. Seetõttu oleme teinud loo Beverly Buchwaldiga, kes osales eelmisel aastal Keskkonnakäpa konkursil. 

Olen  ja lõpetan juunis Tallinna Saksa Gümnaasiumi. Juba lapsest saati olen tegelenud palju kunstiga, käinud erinevates kunstiringides ja ka Tallinna Kunstikoolis. Samuti on mul ka tulevikuplaan sellega edasi tegeleda, teen suvel katsed Eesti Kunstiakadeemiasse tekstiilidisaini erialale.

Minu jaoks on tähtis olla keskkonnasõbralik- ja säästlik ning tahaksin ka selles valdkonnas edasi õppida, sellepärast teen katsed ka Tallinna Ülikooli Keskkonnakorralduse erialale.

Kui need kaks valdkonda omavahel siduda siis saan rääkida oma 11. klassi uurimistööst, milleks oli “Raamatuvahetuspunkti loomine vanast külmkapist”. Idee sain sellest, kui oma teises koduriigis, Saksamaal, viibides, märkasin tänaval raamatuvahetuspunkte ja mõtlesin, et see oleks ideaalne viis, kuidas kunst ja taaskasutus kombineerida ja luua midagi, mis aitaks nii meie kooliõpilasi kui ka keskkonda. Selle praktilise töö mõte oli taaskasutada seisma jäänud külmkapp ning anda talle uus elu. Palusin õpilastel tuua kooli raamatuid, mis samuti enam kasutust ei leia ja riiulil tolmu koguvad. Neid said nad minu loodud raamatuvahetuspunkti tuua ja sealt ka meelepäraseid raamatuid koju kaasa võtta.

Selle projektiga osalesin Keskkonnakäpa 2019. aasta konkursil. Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustus. Selle tunnustusega tõstetakse esile kõiki, kes on jätnud oma positiivse jälje mõne keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse. Oma praktilise tööga võitsin “Tark Tarbija 2019” auhinna.

Selle töö käigus nägin, kui lihtne on asju taaskasutada ja olla keskkonnasõbralikum. Sellest hetkest saati olen vaikselt oma elus väikseid muudatusi teinud, et veelgi säästlikum olla. Kasutan klaasist ja metallist joogikõrsi, korduvkasutatavaid vatitikke ja riidest poekotte ja puuviljade jaoks võrkkotte. Ei tarbi liha- ja piimatooteid, sorteerin prügi – taara ja papp eraldi. Ostan riideid enamasti taaskasutus poodidest ja müün ka enda riideid või viin need kogumiskonteineritesse. Tulevikus tahan veelgi jätkusuutlikum olla ja seda võiksid ka kõik teised noored teha.

Igapäevaselt läheb raisku ja prügikasti suurel hulgal asju, mida oleks võimalik taaskasutada või ümber teha mõneks teise kasutusega esemeks. Alustada võib väikestest asjadest ja hiljem teha suuremaid muutusi. 

Minule annab see hea tunde, kui tean, et muudan oma tegevuste ja otsustega veidi maailma paremaks. Mina üksi ei tee suurt muutust, kui aga kõik teeksid paar asja teisiti, siis annaks see palju suurema tulemuse.

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus