fbpx

Kogemuslugu Annelilt: vabatahtlik töö viib päris tööni!

14.11.2019
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

November‌ikuu teemaks on traditsiooniliselt ‌noorsootöö võimalused,‌ ‌mistõttu‌ ‌toome‌ ‌teieni‌ ‌erinevate‌ ‌aktiivsete‌ ‌noorte‌ ‌lood.‌ ‌ Tänase loo autor on Anneli Riisalu, kes on aktiivne osaluskogulane.

Mina olen Anneli Riisalu, 18.aastane Kullamaa Keskkooli abiturient. Tegelen tantsimise, laulmise ja muusikaga. Olen vabatahtliku tööga olnud seotud olnud tänaseks juba pea 6 aastat. Ning vabatahtlikuse maailma pistsin ma 7.klassis, kus läksin õpilasesindusse. Tundsin, et tahan midagi korraldada ja teha, tahan kuidagi abiks olla ja läbi selle õppida. Tundsin, et tahan enda arvamust avaldada ja enda mõtteid teostada. Õpilasesindus tundus selle jaoks alustuseks ainuõige koht. Nii möödusidki kaks esimest aastat õpilasesinduses kõikvõimalike sündmuseid korraldades ja arvamust avaldades. 9.klassis hakkasin ma juba õpilasesindust ise juhtima ja teen seda siiani.

9.klassi kevadel hakkas peale noortevolikogu loomine, kuhu ka mind kutsuti, sest mind oli märgatud aktiivse koolielu edendamise pärast. Olin koheselt nõus kampa lööma. Hakkasime noortevolikogu nullist looma, mis oli täiesti uus kogemus. Aga see oli huvitav. Noortevolikogu kaudu hakkasin ma saama palju uusi pakkumisi sündmuste korraldustiimidesse kandideerimiseks ja koolitustel käimiseks. Esimene suurem sündmus millest ma osa võtsin oli Eesti Noorteühenduste Liidu suvekool, kus tutvusin väga paljude teiste osaluskogulastega ja sain meeletult sõpru ja tutvuseid. Kõik need tutvused, mis ma sain on kullaväärtusega. Üks meeldejäävamaid sündmusi ise korraldada oli “Salliva kool” 2018. sügisel. Isegi kui sündmus polnud ise võibolla just kõige õnnestunum, õppisin ma sellest väga palju. Vabatahtliku tööga tuleb õppida ka ebaõnnestumistest. Sellised kogemused annavad ka motivatsiooni uute sündmuste korraldamiseks.

Kui aga rääkida veel mis vabatahtlik töö on mulle andnud siis tänu sellele saan ma täna kooli kõrvalt teha ka tööd. Tänu minu aktiivusele märgati ka minu hobisid, millest üks on tantsimine. Niimoodi sain ma pakkumise teha kohalikele tüdrukutele tantsutrenne, mille üle olen ma väga õnnelik. 7.klassis õpilasesindusse läinud mina ei suudaks uskuda, et vabatahtlikus mind nii kaugele viia võib. Nüüd olen kindel, et see võib mind viia veel kaugemale.

Ma julgustan kõiki noori tegelema vabatahtliku tööga, see avab nii palju uksi, annab nii palju kogemusi ja teadmisi eluks. Tulevikus hindab seda kindlasti ka sinu tööandja, niisiis ära unusta oma vabatahtliku tööd CVsse lisada!

Artikkel on koostatud 2019. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus