fbpx

Kogemuslugu Annabeliga: puhates teeme seda, mis meile rõõmu toob

05.03.2020
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noorteinfoportaali‌s ‌Teeviit‌ ‌ tutvustame teile erinevaid külgi osalusest ning koolidemokraatiast. Seetõttu oleme teinud loo aktiivse noore Annabel Heindlaga.

Mina olen Annabel. Ma olen loominguline noor neiu, kelle kirg on turundus ja graafiline disain. Leidsin selle kire, sest võtsin aega endale kooli kõrvalt, mil puhkasin. 

Alustan selgitusega, mida tähendab osaluskogu.


Osaluskogu on kohalik noortevolikogu, mis töötab koos kohaliku linna- või vallavalitsusega, või noortekogu, mis on maakondlik noorteorganisatsioon, mis loob oma maakonda noortevolikogusid ning pakub neile tuge.


Vabatahtliku tööga hakkasin tegelema, kui jõudsin gümnaasiumisse ehk praeguseks nüüd umbes kolm aastat tagasi. Istusin koolis oma praeguse parima sõbra, Villu Liivla, kõrvale. Tema oli juba mõnda aega olnud aktiive osalusmaastikul ning tõmbas ka mind sinna maailma, alguses läbi Pärnu linna Noortekogu. Paar kuud hiljem liitusin ka Pärnumaa Noortekogu tiimiga, kus on mul praeguseks olnud juba päris mitu tiitlit: liige, raamatupidaja, turundusjuht, aseesimees ning lõpuks ka esimees.

Üheteistkümnendas klassis võtsin ma Pärnu Sütevaka Gümnaasiumist paberid välja ja asusin õppima Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumisse. See oli parim valik, mis ma oma elus teinud olen. Olin läbipõlenud ja langenud sügavasse depressiooni, kuid ise ma sellest aru ei saanud. Siiski käisin kooli kõrvalt tööl edasi, seega paranemine ei toimunud kiiresti. Kaheteistkümnendasse jõudes otsustasin, et ei lähe sel aastal kohe tööle, vaid võtan aega iseendale. Mina usun kogu oma hingega, et puhates teeme alati seda, mis meile rõõmu toob. Ja sedasi hakkasingi tihedamalt tegelema Pärnumaa Noortekogu turunduse, brändingu ja graafilise disainiga.

Noortekogus olemisega olen saanud väga palju kogemusi. Olen õppinud end paremini tundma: mis mulle meeldib, mis ei meeldi, mis on mu kired ja mis on mu jaoks ükskõikne. See on kindlasti olnud kogemus, millest tuleb tulevikus tohutult palju kasu. Olen saanud palju kontakte, mis on mulle juba praegu kasuks tulnud, ja koolitusi, mis on mind palju arendanud.

Paljud kindlasti ütleksid, et neile on kõige meeldejäävamad hetked olnud läbikukkumised, kuid minul nii ei ole. Ma mäletan oma õnnestumisi, sest need on need hetked, mil ma olen õnnelik. Kui olen millegagi hakkama saanud, mis on positiivne, tunnen, et olen kõigeks võimeline

Ma ei ütleks, et soovitan igal noorel osalusmaastikule tulla, sest paljudele ei sobi see.


Võta aega, et leida, mis sind huvitab. Siiski on palju teekondi, mis võivad saada alguse noortevolikogust või noortekogust, seega kui see maailm tundub isegi natukene huvitav, võta osa!


Küsis Teeviit vabatahtlik sisuloome tiimijuht Maris Praats 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend