Kogemuslugu Andraga: SisuAkadeemiast sain mälestusi ja vajalikke oskusi

23.03.2020
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noorteinfoportaali‌s ‌Teeviit‌ ‌tutvustame teile erinevaid külgi interneti ohutusest ja digipädevustest. Seetõttu oleme teinud loo aktiivse noore Andra Allikuga, kes räägib enda kogemusest SisuAkadeemias.

Sisuakadeemiast sain teada tänu Raasiku Noortekeskuse noorsootöötajale. Tema pakkus mulle, et võiksin osaleda selles projektis, sest mulle endale meeldib tohutult fotograafia ja filmindus ning see projekt sobis enda arendamiseks väga hästi. Tutvusin lähemalt, et mida seal õpetama hakatakse ja seal olid nii põnevad teemad ning olin kohe kindel, et ma pean minema. Sellest projektist olen saanud nii palju – õppisin kuidas toimib kaamera ja mida kôike saab teha drooniga. Need teadmised, mis ma sain on mulle praegu väga olulisel kohal, sest tänu nendele teadmistele võitsin ma filmikonkurssi “Miks on äge Raasiku vallas elada?” ning olen saanud palju tööpakkumisi. 

Kui küsida, mis on mu kõige meeldejäävam hetk, siis neid on ju nii palju! Ma arvan, et kõige naljakam vahejuhtum oli ühel võttepäeval kui pidime drooniga filmima. Tol päeval oli väga külm ning sombune ilm ning drooni akud said kiiresti tühjaks. Hakkasin just parasjagu drooniga maanduma, sest pult andis teada, et kohe on aku tühi. Mina maandun aga näen, et droon hakkab hoopis üles tagasi minema, sellel hetkel oli seest ikka väga õõnes ja puud oli lähedal, oli võimalus, et droon sõidab puule otsa. Me ise mõtlesime, et mis mõttes droon alla ei tule, pusisime natuke ja õnneks saime drooni alla. Hiljem järele mõeldes oli meil väga naljakas mõelda, sest sellel ajal kui meil kerge “paanika-jaanika” oli mõtlesime juba kuidas me saaksime maksta drooni eest, mis kohe katki võib minna kui me kohe maandutud ei saa. Kuid kõik siiski lõppes hästi, droon jäi terveks, saime filmitud, üks adrenaliini rohke ja naljakas mälestus ka juures. 

Kuna mina olin kõige esimeses grupis, kes seda koolitust läbis ning samal ajal ka lõpetamas põhikooli, siis mõned koolitustunnid jäid mul seetõttu vahele – see oligi kõige raskem katsumus minu jaoks – leida aega, et jõuda koolitusele.

Mina soovitan väga sellest projektist osa võtta, sest sealt saab nii palju huvitavat teada. Koolitajad on meil omaala proffid ning nad räägivad väga huvitavalt ja on alati valmis vastama sinu küsimustele. Ja mis kõige huvitavam – kõike saab ise läbi proovida ja katsetada.

Oma meediapädevusi olen arendanud läbi erinevate koolituste ja workshopide. Kui tegeled fotograafia/filmindusega ning soovid ka kuhugi jõuda sellel alal, siis pead teadma kuidas toimib meedia ja kuidas silmapaista ning eristuda massist.

Hetkel on mulle jäänud tunne, et noored teavad päris hästi kuidas internetis turvaliselt toimetada, sest mingi aeg käidi tihti koolides sellest rääkimas ja kuna tehnoloogia pidevalt areneb, siis teatud teadmised tuleksid nagu iseenesest kaasa ja info on ka koguaeg kättesaadav nii et kõike saab igal hetkel ise õppida ja uurida. 

Küsis Teeviit vabatahtlik sisuloome tiimi juht Maris Praats 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend