fbpx

Algatus noorte osaluse fondist: Noorsootöö Pärl

Eesti Noorteühenduste Liidu noorte osaluse fond toetab noorte projekte, mis aitavad noortel kaasa rääkida oma kodukoha arengus ja osaleda otsuste tegemisel. Fondi abiga ellu viidud projekti „Tartu valla Noorsootöö Pärl“ kogemust jagab Tartu valla noortevolikogu liige Anett Raudla

Mis on Noorsootöö Pärl?

Noorsootöö Pärl on noorte ja noortesõprade tunnustussündmus, mis sai alguse 2012. aastal. Korraldama hakkasime seda seetõttu, et pöörata rohkem tähelepanu inimestele, kes panustavad enda aega noortele ja noorte arengusse. Samuti tahame tunnustada noori, kes on väljaspool kooli aktiivsed ja paistavad enda kodukohas silma. Pöörame tähelepanu ka organisatsioonidele, kelle ülesandeks ei ole tegeleda noortega, kuid siiski toetavad noorte tegevusi. Esimene Noorsootöö Pärl toimus Lähtel. Noorsootöö Pärl toimub igal talvel. Eestvedajaks on Tartu Valla Noortevolikogu. Sündmusele on alati oodatud kõik valla elanikud.

Kuidas toimub Noorsootöö Pärli korraldamine?

Sündmusel on alati üks kindel eestvedaja, kes vastutab selle eest, et kõik asjad oleks sündmuse jaoks valmis ja tehtud. Ülesanded jaotatakse noortevolikogu liikmete vahel alati ära, et kõik saaksid osa korraldusest. On keegi, kes tegeleb esinejate kutsumisega, toitlustusega, sündmuse jäädvustamisega ja korraldusliku poolega. Noorsootöö Pärl saab kajastust ka meie vallalehes nii enne kui ka pärast toimumist.

Mis tulemuse on sündmuse korraldamine endaga kaasa toonud?

Esialgu kirjutamise alati projekti, et saada rahastust. Pikapeale mõistsime ise, et sündmus on oluline vallale endale ning vald ise peaks seda rahastama. Rääkisime sellest vallas ning ka nemad said aru, et on väga tähtis tunnustada inimesi, kes on teinud rohkem, kui nendelt palutakse. Niisiis hakkas vald rahastama meie iga aastast sündmust. Igal aastal saadetakse aina rohkem kandidaate ning seda on väga tore näha, et on nii palju inimesi, kes tahavad vabatahtlikult edendada vallaelu.

Noorsootöö Pärli korraldamine on küll ajamahukas, kuid alati seda väärt. Tiitli pälvinud inimestel on alati sära silmis ja uut motivatsiooni, et edasi tegutseda. Tänu Noorsootöö Pärlile loodame, et vallaelanikud märkavad ja tunnustavad üksteist rohkem ka igapäevaelus.

Mida soovitaksid noortele, kes ei ole veel ise ühtegi projekti ellu viinud?

Julgustame kõiki sellele mõtlema, kes ei ole veel ühtegi projekti korraldanud. Noorsootöö Pärli tegi südame soojaks nii neil, keda konkurssil tunnustati kui ka neil, kes seda korraldasid.

 

Kui Anetti kogemus tekitas ka sinus soovi noorte osaluse teemalise projekti teostamiseks, siis uuri rahastusvõimaluste kohta täpsemalt SIIT või ENLi koduleheküljelt. Järgmine noorte osaluse fondi taotlustähtaeg on 17. september! 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus