fbpx

Alates 01.11 kehtivad uued piirangud

MASKI KOHUSTUS

Alates 1. novembrist on maski kandmine avalikus ruumis tungivalt soovituslik. Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad inimesed kõigis avalikuks kasutamiseks mõeldud siseruumides, sh ruumides, kus kontrollitakse COVID tõendit (sh meelelahutuskohad, üritused, kinod, teatrid ja spaade üldkasutatavad ruumid, kus ei puututa kokku veega). Maski tuleb kanda näiteks poes, apteegis, asutuste ja ettevõtete teenindussaalides,  postkontoris, raamatukogus, ühistranspordis, meelelahutuskohtades, üritustel, kinodes, teatrites, spaades – kõikides avalikes siseruumides, kus tegevuse iseloom seda vähegi võimaldab. Juhul, kui isikul on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab ta seda kinnitama vastava arstliku tõendiga.

LIHTSUSTATUD KARANTIINI UUS KORD

Õpilastele kehtib uuendatud lihtsustatud karantiin. Vaktsineerimata õpilane, kelle lähikontakt oli koolis, teeb mitte varem kui 4. päeval pärast lähikontakti PCR-testi. Lähikontaktsuse teadasaamisest kuni testitulemuse selgumiseni tuleb viibida ja õppida kodus. Sel ajal ei tohi osaleda huvitegevuses.Negatiivse tulemuse korral võib kooli tagasi tulla ja osaleda huvitegevuses. Küll aga ei tohi 10 päeva jooksul lähikontakti tekkest osaleda muudes tegevustes, nt külastada teatrit, käia kinos jms. Kui PCR-testi tulemus on positiivne, tuleb jääda eneseisolatsiooni ja võtta ühendust oma perearstiga. Õpilane, kes ei ole nõus testimisega, jääb 10 päevaks koju eneseisolatsiooni. 

COVIDI TÕENDI ESITAMINE

Alates 1. novembrist peavad kontrollitud tegevustele pääsemiseks hakkama COVID tõendit esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Alaealised ei pea hakkama COVID tõendit esitama huvihariduses ja -tegevuses, noorsootöös, täienduskoolituses ja -õppes ega sportimisel ja treenimisel. Kõigis nendes valdkondades kehtib lastele ja noortele samasugune testimise, lähikontaktsuse ja eneseisolatsiooni kord nagu koolielus.

Vähemalt 12-aastased peavad hakkama COVID tõendit esitama teatris, kontserdil ja kinos; meelelahutusteenustel, muuseumites ja näitustel, toitlustusasutustes kohapeal söömiseks-joomiseks; samuti saunades, spaades, veekeskustes jm. Tõendeid ei pea esitama õpilased tasemeõppes õppimisel.


Kehtivate piirangutega saad end kursis hoida www.kriis.ee

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus