fbpx

5 nippi, kuidas olla hea sõber

01.03.2021
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Tõenäoliselt suhtled igapäevaselt oma kooli-, klassi- või trennikaaslastega ning pere ja sugulastega, mistõttu on sul tekkinud mitmeid sõprussuhteid. Tõeliselt heaks sõbraks olemine nõuab aga omajagu pingutust. Loe siit, kuidas olla hea sõber:

  • Jaga oma muresid ja rõõme. Sõbrad räägivad omavahel muredest ja rõõmudest ning proovivad üheskoos probleemidele lahendust leida.
  • Ära jäta sõpra unarusse. Ajapikku muutuvad sõprussuhted aina tugevamaks ja püsivamaks, kuid ära siiski unusta ka nendesse suhetesse panustada – ka ammu leitud sõbraga on vajalik aeg-ajalt kohtuda ja suhelda.
  • Ole usaldusväärne. Sõber peab saama vajadusel sind usaldada ja sulle toetuda. Altvedamine ja tühjade lubaduste andmine õõnestab sõprust.
  • Ole aus. Kui tekib probleem ja sa ei saa lubadust täita, ütle seda sõbrale ausalt, seleta talle olukord lahti ja proovi kokkuleppele jõuda.
  • Julge vabandada. Kui oled midagi valesti teinud, julge vabandust paluda ja üles tunnistada. Vabandust paludes ole siiras – seda on häälest kuulda ja sõbral on hea teada, et tõesti kahetsed.
  • Austa oma sõpra. Sõprus on võimalik ja äge isegi siis, kui teie arusaamad mõnes küsimuses on väga erinevad. Te peaksite saama erinevaid seisukohti avatult arutada, ilma et üks oma vaateid teisele peale suruks.

Koostatud Peaasi.ee allika põhjal

Artikkel on avaldatud 2022. aastal. 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus