fbpx

5 küsimust ja 20 vastust – Teeviit tiimijuhid väärtustest ja traditsioonidest

30.12.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Teeviit portaalis soovime esile tõsta olulisi väärtuseid ning soovime Teeviida tiimiga enda tänulikkust ja väärtuseid Teiega jagada! Postituse koostamisel lõid kaasa Teeviit tiimijuhid Maris Praats, Kaisa-Triin Toomla, Mark Martin Kaalma ja Elizaveta Cheremisina.

Mis on sinu jaoks väärtus?

Kaisa-Triin: Väärtus minu jaoks on midagi mis annab mulle suuna elus, aitab mul valida inimesi enda ümber ning teha otsuseid sobiva elustiili kasuks. 

Elizaveta: Väärtus on midagi olulist iga inimese enda jaoks. See on miskit, mis on väärt tegutsemist ja toimetamist. Ütlen inimestele tihti, et väärtustan nende toiminguid, millega annan märku, et mulle on olulised nende panus, sõnad, aeg või mõtted. Minu väärtused on kujunenud läbi elu. Kodust sain kaasa hoolivuse, armastuse ja usalduse, koolist aususe ja sõpruse, ühiskonnast inimlikkuse ja arvestamise. Väärtustan aja, võimalusi, mind ümbritsevaid inimesi, loodust ja heasüdamlikkust. 

Maris: Väärtused on kõik, mida inimene oluliseks peab ning mille suunas tegutseda tahab. Väärtused annavad mulle tegutsemistahte ning soovi panustada ühiskonda. 

Mark Martin:  Arvamused heast ja halvast!

Mille eest oled tänulik? 

Kaisa-Triin: Ma olen tänulik oma pere eest, kes on minu jaoks olemas olnud alati, hoolimata sellest kas ma olen kodumaal või välismaal. Ma olen tänulik oma sõpradele, kes on alati kannatlikud minuga, kui töö on võtnud üle mu elu ning mul pole vaba aega. Ma olen suutnud leida omale inimesed, keda ma tean, et on olemas minu jaoks alati hoolimata sellest kui ma kaon paariks päevaks ära. Nad toetavad mind kõiges, nad motiveerivad mind rasketel päevadel voodist välja saama ning nad hoiavad mu energiat üleval hetkedel kui ma ei jaksa ühte sammu ka astuda. 

Elizaveta: Sellele küsimusele on keeruline vastata paari lausega, sest iga õhtu mõtlen sellele, mille üle olen täna tänulik. Võttes kokku 2020 aasta olen tänulik inimeste, nende toetuse, aususe, lootuse, arusaamise ja lihtsalt nende olemasolu eest minu elus. Olen tänulik, et inimesed ei unusta olla inimlikud. Tänan heade sõnade ja tunnustuse eest ning võimaluse eest teha asju, mis on olulised ja olla mina ise. 

Maris: Kindlasti olen tänulik enda pere ning sõprade eest, kes toetavad ning inspireerivad. Samuti olen tänulik võimaluste eest, mis mu ellu on tulnud ning seetõttu olen saanud palju areneda. Olen tänulik ka enda koera ees, kes suudab igas olukorras rõõmu valmistada. 

Mark Martin: Et mul lastakse viia ellu oma ideesid. 

Millised traditsioonid on sul jõulude ajal ja kas sa väärtustad neid traditsioon?

Kaisa-Triin: Meie pere on pisike ning meil pole suuri traditsioone. Me lihtsalt veedame aega koos, me sööme koos, me vaatame mõnda filmi koos. Kvaliteetaeg perega on meie jaoks oluline, eriti kuna muidu on kiired ajad, siis jõuludel me just võtame aja maha korraks ja oleme koos.

Maris: Meie pere traditsiooniks on veeta jõulud ühiselt ning nautida kvaliteetset vaba aega. Samuti külastame sugulasi ning soovime kõigile ilusaid jõule. 

Mark Martin: Veeta jõulud perega kodus ja küpsetada piparkooke, mängida, avada kinke, muidugi väärtustan!

Milline väärtus on Teeviidal sinu jaoks?

Kaisa-Triin: Teeviit on minu jaoks olemas iga päev, see annab mulle infot ning on andnud mulle nii palju uusi kontakte. Eelnevalt eestist eemal olles, nüüd tutvudes ägedate noortega, kes on elus nii palju nii varakult saavutanud, on see kõik andnud mulle inspiratsiooni juurde. Kuulates noorte lugusid, vaadates kuidas ja mida mu äge tiim teeb.. See annab mulle jõudu, motivatsiooni ja inspiratsiooni tegutseda rohkem, olla häälekam oma arvamustega ning panustada ühiskonda nii palju rohkem. 

Elizaveta: Uskumatu toetamine ideede arendamisel ja realiseerimisel. Liitusin tiimiga eriolukorra ajal, mis oli kõigi jaoks keeruline. Nüüd aga töötame ühel lainel, oskame olla teine teise jaoks ja suhtleme nagu sõbrad. Koosloome, võimalused ja inimesed on Teeviida väärtus. 

Maris: Teeviit on andnud mulle võimaluse areneda ning proovile panna oskused. Minu jaoks on oluline, et saame nii panustada ühiskonda ning noorteinfo arengusse. Usun, et üheks väärtuseks on ka kindlasti inimesed, kes Teeviidas tegutsevad ning samas ka inimesed, kellega tööd tehes kokku puutun. 

Mark Martin: Väga suur väärtus!

Soovita noortele äpp ja raamatuid, mida võiks uuel aastal lugeda/kasutada.

Kaisa- Triin: Paulo Coelho “Alkeemik” 

App – Insight Timer, Headspace – meditatsioon

Elizaveta: Bea Johnson “Jäätmeta kodu”

Maris:  Appidest soovitan MyFitnessPal, Speakly ning ATracker. Raamatutest soovitan Henning Beck “Eksimine on kasulik”, Andres Hansen “Tugev aju” ning Roald Takko ja Harald Lepisk “Minu elu kutse”.

Mark Martin: Kindlasti HOIA äpp ja minul on Elisa raamatu äpp mida ma kasutan!

Artikkel on valminud 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus