4 põhjust, miks keelduda alkoholist

Kõik alkohoolsed joogid sisaldavad etanooli. Kui juua alkoholi, siis aeglustub reageerimisvõime, tekib uimasus ja inimene ei tegutse nii nagu tavaliselt. Kuid selline olek on meeldiv ja tekitab heaolutunde?

Paljudel juhtudel kasutatakse alkoholi heaolutunde saamiseks, see kestab enamasti aga üsna lühikest aega. Üks jook võib tekitada hea tunde, aga enamasti juuakse tunde võimendamiseks veel ja veel ning seejärel võib kaduda käitumise üle kontroll, võivad tekkida äpardused ja pahandused, mis ei ole sugugi meeldivad.

Sõltuvus alkohoolsetest jookidest võib tekkida siis, kui alkoholi järel tekkinud heaolutunnet soovitakse koguaeg samal tasemel hoida. Sel juhul juuakse alkoholi uuesti ja inimene on üsna sageli purjus olekus. Pigem on soovitatav alkohoolseid jooke mitte tarvitada, sest tarvitamisel on mitmeid kõrval mõjusid.

Alkoholi tarbimine on alaealistele seadusega keelatud, kuid miks peaksid sellest olenemata ise otsustama alkoholist loobuda?

  1. Alkoholi tarvitamine aeglustab kesknärvisüsteemi ehk väheneb reageerimis- ja tegutsemisvõime.
  2. Üks jook võib tekitada hea tunde, aga enamasti juuakse tunde võimendamiseks veel ja seejärel võib kaduda käitumise üle kontroll.
  3. Noore inimese kehale on alkoholiga toimetulek raskem kui täiskasvanule. Kui laps või noor tarbib alkoholi, võib kergemini tekkida uimasustunne, iiveldus ja oksendamine.
  4. Alkoholijoobes suureneb risk erinevate probleemide tekkeks, mida oskaksid igal juhul kaines olekus ära hoida.

Pea meeles, et alkoholi tarvitamise üle saad ainult sina otsustada ning jää endale alati kindlaks. Külasta ka noortele mõeldud alkoholi infoportaali, et leida oma küsimustele ja huvidele seoses alkoholiga vastus.

Koostatud noored.alkoinfo.ee allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus