fbpx

4 nippi, kuidas vältida nutiseadme plahvatamist

20.03.2021
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Meie ümber on iga päev nii palju akusid, et ilmselt oled ära unustanud – aku on ju tegelikult üks energiapomm, mis on ka võimeline plahvatama. Loe siit, mis võib telefoni aku ohtlikuks muuta ja kuidas vältida seadme plahvatamist.

  • Põhjus, miks iga päev miljonid akud põlema ei sütti, on see, et nad on telefonide ja sülearvutite korpustes üsna hästi kaitstud. Suure tõenäosusega plahvatavad akud, mis vaatamata oma tugevale kestale on saanud füüsiliselt viga. Seejärel pääseb akusse õhk ja käivitab keemilise reaktsiooni, mille tagajärjeks on plahvatus või aku põlema süttimine.
  • Üks akude vaenlane lisaks füüsilisele kahjustusele on temperatuur. Kui jätad telefoni mõneks tunniks otsese päikese kätte, võib üsna tõenäoliselt olla tulemuseks pundunud aku, mis telefoni tagakaane servast üles kergitab.
  • Akusid ei tohi laadida neile mitte sobivate või ohtlike laadijatega. Üldiselt tasub ohtlike laadijate alla liigitada ka kusagilt internetist või suvalisest kohast ostetud üliodavad laadijad.
  • Laadides on oluline ka seadme asukoht – telefon, tahvelarvuti, sülearvuti ega muud seadmed ei tohiks laadimise ajal paikneda diivanil, voodis, patjade vahel, teki all vms. Kui sina oled üks neist, kes enne uinumist otsapidi vooluvõrgus oleva telefoni just padja alla pistab, siis tea, et tegemist on ohtliku harjumusega. Padja all olles kuumeneb seade üle, kuna ei saa jahutust.
  • Veel nippe leiad Päästeameti nipiraamatust.

 Koostatud Päästeameti allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus