3D-platvorm “Anna oma visioonile hääl”

24.05.2022
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Euroopa Komisjon käivitas Euroopa noorte aasta puhul 3D-digiplatvormi “Anna oma visioonile hääl”, kus on noortel võimalus salvestada isiklik ja ainulaadne sõnum audiofailina. Platvormile on oodatud noorte ideed, mõtted, soovid ja visioonid neid puudutavate teemavaldkondade kohta.

 „Anna oma visioonile hääl“ toimib tipptasemel interaktiivse häälteruumina, mis annab inimestele sõna otseses mõttes võimaluse oma hääl kuuldavaks teha, salvestades isiklik sõnum ning jagades oma arvamusi ja ideid enda jaoks kõige olulistematel teemadel. 

Platvorm on välja töötatud vastu võtma sõnumeid kõigis ELi ametlikes keeltes (lisaks ka norra, türgi, serbia, makedoonia ja islandi keeles). Kui salvestis on lisatud, loob iga hääl oma ainulaadse 3D-lainekuju, suhestub kõigi teiste platvormi salvestistega ja võimaldab kõigil kuulata igas seadmes ja igal ajal mis tahes häält mis tahes keeles.

.

ELi noortevoliniku Mariya Gabrieli sõnul iseloomustab platvormi „Anna oma visioonile hääl“ nooruslikkus, tähendusrikkus, dünaamilisus ning noorteaastat läbiv avatud koosloomisvaim. „See on Euroopa noorte jaoks ka õigeaegne võimalus ennast näidata, sõna võtta ning jagada tulevikuga seotud muresid ja mõtteid.”.

Euroopa noorteaasta üldine eesmärk on julgustada kõiki noori oma häält kuuldavaks tegema ja ühiskonnaelus osalema, jagades nii oma aasta põhiteemadest lähtuvat visiooni kui ka Euroopa tulevikuga seotud lootusi. Lisaks soovitakse tagada Euroopa väärtuste nähtavus ja nende edendamine, levitades noorte hulgas solidaarsussõnumit ning toetades Ukrainat mitmesuguste tegevuste kaudu.

Loe lisa:

Mis on Euroopa noorteaasta? | Euroopa Noorteportaal (europa.eu)

Euroopa noorte aasta tähitamine ja sündmused Eestis

..

Allikas: https://harno.ee/uudised/euroopa-komisjon-kaivitab-euroopa-noorteaasta-2022-puhul-tulevikku-vaatava-3d-platvormi

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend