Noorte infomess Teeviit 2016 | TÖÖTUBADE PROGRAMM
17982
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17982,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.2,vc_responsive
 

TÖÖTUBADE PROGRAMM

PROGRAMM


 
Võta infomessist viimast ja REGISTREERU töötubadesse SIIN!
 

1. DETS

I TÖÖTUBA

1. DETS

II TÖÖTUBA
11:00–11:45 Nahast käepaelte töötuba
Töötoas õpitakse, kuidas ise valmistada nahast käepaela ja mis kõige toredam – selle saab endale! Töötuba viib läbi Maris Pill.
Töötuba korraldab Tallinna Tööstushariduskeskus.
11:00–11:45 Muinasaegse rinnalehe valmistamine
Traditsioonilisi töövõtteid ja lihtsaid vahendeid kasutades saab valmistada kordumatu kujundusega kaelaehte. Materjaliks on messingplekk, millest on välja stantsitud 50 mm läbimõõduga litrid (litri saab plekikääridega ka ise plekiribast välja lõigata). Eeskujuks võtame muinasajast pärit rinnalehed, aga soovi korral saab luua ka täiesti vaba kujundusega ehte.
Töötuba korraldab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilased koos õppejõu Väino Niitvägiga.
12:00–12:45 Välismaale õppima – kuidas valida endale sobiv ülikool?
Informatsiooni ülikoolide ja võimaluste kohta on palju, aga millest siis ikkagi alustada ning mida tasuks ülikooli valikul silmas pidada? Millised küsimused võiksid enne kandideerimist enda jaoks selgeks mõelda? Millised oleksid järgmised sammud, tingimused, tähtajad, võimalikud toetused ja tasuta õppimise võimalused?
Töötuba korraldab International Language and Education Centre Evenor.
12:00–12:45 Peajagu teistest üle – Kuidas paista silma ja võita oma esimene töökoht?
Sada kandideerijat, üks unistuste töökoht. Sulle. Töötoas õpid, kuidas jätta endast kustumatu esmamulje, toetuda oma tugevustele ja saada määrav võimalus ennast tõestada. Juttu tuleb ennekõike kandideerimistaktikatest, eneseesitlusest ja isikubrändist. Töötoa viib läbi Ettevõtluskõrgkooli Mainor lektor ja kogenud karjäärinõustaja Ivika Born.
Töötuba korraldab Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.
13:00–13:45 Mida on vaja selleks, et tööturul edukas olla?
Räägime töö vajalikkusest, anname lühiülevaate noorte töötuse peamistest näitajatest ning edastame tööandjate nõuanded ja soovitused noorele tööotsijale.
Töötuba korraldab Eesti Töötukassa.
13:00–13:45 Kuidas stressiga toime tulla?
Räägime kuidas paremini toime tulla stressiga ja maandada pingeid. Samuti keha ja meele seostest, teadlikkusest ning selle olulisusest vaimse ja füüsilise tervise säilitamisel. Proovime enda peal järgi mõned lihtsad ning tõhusad harjutused.
Sihtrühm: noorte juhendajad/ õpetajad/ lapsevanemad.
Töötuba korraldab Eesti Töötukassa.
14:00–14:40 Korras CV = oluline abimees unistuste töö otsinguil
Tööle kandideerides on CV Sinu visiitkaardiks, millega tööandja esmajärjekorras tutvub. Töötoas saad teada, mida CV koostamisel jälgida, milliseid vigu tihtipeale tehakse ning kuidas ikkagi saada noorena tööandja juurde jalg ukse vahele.
Töötoa korraldab CV Keskus.ee tööturuspetsialist Olga Timmermann.
14:00–14:45 Mängud keelega
Töötoas osaleja saab teada, kuidas logopeed erinevaid mängulisi tegevusi kasutades arendab suulist ja kirjalikku kõnet.
Töötuba korraldab SA Innove Rajaleidja.
14:45–15:30 Apply for Camp America programm – kuidas algust teha!
Kuidas ma valmistun oma aastaks Ameerikas! Digitaalne dokumentide haldus.
Töötuba korraldab Work & Travel OÜ.
15:00–15:45 Ametlikud ja isiklikud e-kirjad
Mitu e-kirja Sina saadad ja saad igapäevaselt? Tundub justkui imelihtne? Tallinna Majanduskooli töötoas saavad e-kirjad ning nende kirjutamise viis uue vaatenurga ja saad selgeks, kuidas siis ikkagi üht ametlikku ja viisakat kirja kirjutada.
Töötuba korraldab Tallinna Majanduskool.

 


2. DETS

I TÖÖTUBA

2. DETS

II TÖÖTUBA
11:00–12:45 Olen ise otsustaja!
Töötoas proovime omal käel järele, mida tähendab saada valituks kohalike omavalitsuste valimistel. Pooleteise tunni jooksul kehastume ise otsustajateks ning otsime lahendusi probleemidele, mis puudutavad nii noori endid, kui ka ühiskonda laiemalt.
Töötuba korraldab Eesti Noorteühenduste Liit
11:00–11:45 Kuidas avada noortele uks kodanikuühiskonda ja julgustada neid asju ära tegema?
Miks on oluline olla hea ja aktiivne kodanik ning kuidas see aitab noortel elus edu saavutada? Mis on kodanikualgatus ja kas MTÜdes tehakse vaid tasuta tööd? Miks peaks noored vabatahtlikuna mõnes algatuses kaasa lööma ja mida kool saab noorte julgustamiseks teha? Otsime neile küsimustele vastuseid ja arutame, kuidas kogukonnapraktika programm, mis viib noored põgusale praktikale mõnda vabaühendusse, annab noortele teadmisi ja oskuseid, millega (kodaniku)ühiskonnas edaspidi edukalt läbi lüüa. Töötuba viib läbi Helen Talalaev, vabaühenduste liit EMSL.
Sihtrühm: noorte juhendajad/ õpetajad/ lapsevanemad.
Töötuba korraldab Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL).
11:00–12:45 Olen ise otsustaja! – jätkub
Töötoas proovime omal käel järele, mida tähendab saada valituks kohalike omavalitsuste valimistel. Pooleteise tunni jooksul kehastume ise otsustajateks ning otsime lahendusi probleemidele, mis puudutavad nii noori endid, kui ka ühiskonda laiemalt.
Töötuba korraldab Eesti Noorteühenduste Liit
12:00–12:45 Töökogemus, mugavustsoonist väljumine ja võti maailma parandamiseks – vabatahtlik töö
Räägime sellest, kes on vabatahtlik ja kuidas saab 20-aastasel olla 10 aastast töökogemust. Lööme lõhki mulli, et tasuta töö on orjatöö, et aktivist on negativist ja et õnnelik on see, kes surres omab rohkem asju. Miks maailm ei ole selline, nagu mina tahan seda näha? Miks riik/kool ei paranda? Ma tahan midagi teha, aga ei tea, kust alustada. Kui need küsimused sind aegajalt külastavad, siis sinus sirgub hea kodanik. See, kes teeb meie maailma õiglasemaks, hoolivamaks ja paremaks. Töötoas tutvustame sulle ka kogukonnapraktika programmi, mis viib su põgusale praktikale vabaühendusesse, annab võimaluse esimeseks töökogemuseks ja aitab oma piirkonna elu paremaks muuta. Töötuba viib läbi Aljona Galazan, vabaühenduste liit EMSL.
Töötuba korraldab Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL).
13:00–13:45 Kuidas ja miks minna välismaale õppima?
SA Archimedese poolt korraldatud õpituppa ootame praegusi ja tulevasi üliõpilasi ja tutvustame, miks tasub üliõpilastel õpingute ajal kasutada Erasmus+ programmi, et õppida või praktikat läbi viia välisriigis ja kuidas sellise toetuse taotlemine käib. Lisaks jagab noor, kes juba välismaal elanud ja õppinud, huvilistega oma kogemusi ning vastab küsimustele. Tutvustame põgusalt ka teisi sihtasutus Archimedese stipendiumivõimalusi.
Töötoa viib läbi Silva Viilup, töötoa korraldaja Sihtasutus Archimedes.
13:00–13:45 Kas oled valmis saama elupäästjaks?
Eesti Punase Risti poolt viiakse läbi teoreetiline ja praktiline õpe elustamismannekeenidel, tutvustatakse AED aparaati (šoki aparaat) ja õpetatakse elupäästvaid esmaabivõtteid.
Töötuba korraldab Eesti Punane Rist
14:45–15:30 Apply for Camp America programm – kuidas algust teha!
Kuidas ma valmistun oma aastaks Ameerikas! Digitaalne dokumentide haldus.
Töötuba korraldab Work & Travel OÜ
14:00–14:45 Mina, Õpetaja, oma elu disainijana
Töötoas osaleja kogeb praktiliselt enda isikliku karjääri kujundamise olulisi aspekte toetudes rahvusvaheliselt tunnustatud karjääriteoreetiku ja praktiku Norman Amundsoni meetodile.
Sihtrühm: õpetajad
Töötuba korraldab SA Innove Rajaleidja

 

Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

 

Noorte infomess Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. MESS ON KÜLASTAJATELE TASUTA!