Noorte infomess Teeviit 2016 | PEALAVA
17840
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17840,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.2,vc_responsive
 

PEALAVA

Pealava programmi toetab:

innove_logo-page-001innove_logo-page-001innove_logo-page-001innove_logo-page-001innove_logo-page-001innove_logo-page-001
 

PEALAVA – TULEVIKUKOHVIK

Pealava programm tutvustab paneeldiskussiooni kaudu tööelu mõjutavaid tulevikutrende. Kutsume lavale eksperdid, kes kahe päeva jooksul diskuteerivad tööelu puudutavate tulevikutrendide üle kaheksa erineva teema lõikes.

Iga teemale järgneb osaluskohviku meetodil arutelu laudkondades, kus mõtestame tulevikutrendide, haridus- ja karjäärivõimaluste omavahelisi seoseid.
 

REGISTREERI ENNAST LAUDKONDADE ARUTELLU SIIN.

 
 

1. DETSEMBER

Infomessi Teeviit 2016 päevajuht on HARALD LEPISK.
 

AEG

TEEMA
11.00 Tantsuline sissejuhatus Tantsukooli TODES
11.00 „Sissejuhatus tuleviku töömaailma“
Juttu tuleb tuleviku oskustest, tööturu trendidest, pädevuste põhisest värbamisest. Vaatame tulevikku ja loome ettekujutuse tuleviku tööst ja töömaailmast.
Teemat selgitavad: Tiia Randma, SA Kutsekoda, OSKA arendusjuht; Peep Peterson, Eesti Ametiühingute Keskliit, Rainer Aunpu, Skillific, Merle Liisu Lindma, HRM Skype Estonia & Luxembourg/OPG/Microsoft
Modereerib: Ott Pärna
12.00 „Tööstuse uus tase ehk tööstus 4.0“
Saame teada, mida tähendab neljas tööstusrevolutsioon? Kuidas on seotud omavahel tööstus, pilvetehnoloogia, asjade internet, arvutid ja robotid? Milline näeb välja tootmistöö tulevikus? Millist väljaõpet eeldab neljas tööstusrevolutsioon? Kust alustada, et saada nutikaks tööstustööde tegijaks?
Teemat selgitavad: Samo Saarts Tallinna Tehnikakõrgkool; Urmo Sisask, Hyrles; Tõnu Lelumees, Innovaatiliste Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogiate Arenduskeskus (IMECC); Kalev Kaarna, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus Tsenter
Modereerib: Ott Pärna
13.00 „Ettevõtlus ja innovatsioon“
Milline on tuleviku ettevõtja ja mida tähendab innovatsioon? Kuidas on loovtegevus ettevõtlusega seotud? Räägime nii loomemajandusest, jagatud majandusest, sotsiaalsest ettevõtlusest kui startup’indusest.
Teemat selgitavad: eksperdid Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor: Elari Tamm, ettevõtlusõppejõud ja koolitaja; Ranno Päi, disainiõppejõud ja ettevõtja; Ivika Born, personalijuhtimise õppejõud ja karjäärinõustaja
Modereerib: Kristjan Oad
14.00 „Digitaalsed uued võimalused hariduses ja elukestev õpe“
Uurime, milliseid ameteid toob tulevik haridusmaastikule ja milliseid pädevusi oodatakse haridustöötajatelt? Juttu tuleb nutiklassist ja nutikast noorsootööst. Räägime digitaalsetest võimalustest hariduses, uute õppevarade arendamisest, elukestvast õppest, e-õppest, õppemängudest.
Teemat selgitavad: Grete Arro, Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teadur; Kristi Vinter, Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktor.
Modereerib: Ott Pärna
15.00 “Milline on meditsiini tulevik?”
Kas inimese organite ja luude välja vahetamine on tulevikus sama lihtne protseduur kui hetkel hambaarsti juures käik? Kui kaugel on vähile ravi leidmine? Kas personaalmeditsiini areng, geeniuuringud, mobiilirakendused ja kõik inimese kohta kogutud andmed (bigdata) viivad selleni, et tervisehädasid osatakse piisavalt hästi ennetada ning inimesed ei jääkski tulevikus enam haigeks? Läbi nende küsimuste arutatakse, milline on meditsiini tulevik ning milliseid meditsiinitöötajaid on meil tulevikus vaja?
Teemat selgitavad: Eksperdid Tartu Ülikoolist – Mati Arend, liikumis- ja sporditeaduste eriala doktorant;
Mari Petersen, arst-resident peremeditsiini alal; Tarmo Mölder, vähibioloogia teadur;
Lennart Raudsepp, spordipsühholoogia professor.

Modereerib: Jarek Mäestu

16.00 Esineb JÜRI POOTSMAN & BAND

 
 

2. DETSEMBER

Infomessi Teeviit 2016 päevajuht on HARALD LEPISK.
 

AEG

TEEMA
11.00 Tantsuline sissejuhatus Tantsukooli TODES
11.00 „Kodaniku turvalisus ja küberkaitse“
Keskendume turvalisuse teemale. Kuidas tagada turvalisus üha digitaliseerinumas maailmas? Mida tähendab küberkaitse? Milliste ohtudega tuleb meil silmitsi seista ja kuidas neid ohte ennetada? Kuidas tagada turvaline ja ohutu elukeskkond? Mida saab teha üksikisik ja mida riik?
Teemat selgitavad: Tiit Hallas, Siseministeeriumi Info- ja Arenduskeskuse infoturbeosakonna juhataja; Oskar Gross , Politsei- ja Piirivalveamet, keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht; Triin Muulmann ja Erko Pärna, European Cyber Security Challange Eesti eelvooru korraldajad, Kehtna Kutsehariduskeskus
Modereerib: Harald Lepisk
12.00 „Tervislik toit ja kvaliteetse elukeskkonna kujundamine“
Arutleme, kas mahetoit on ikka tervislikum kui e-aineid sisaldav toit, ning kuidas toidu tootmine mõjutab meid ümbritsevat keskkonda ning läbi selle ka meie tervist.
Teemat selgitavad: Anneli Kannus, Õdede Liit; Elen Peetsmann, Eesti Maaülikooli Mahekeskuse juhataja
Modereerib: Harald Lepisk
13.00 „Tulevik on praegu – Think globally, act locally“
Räägime kodanikuaktiivsusest, kogukonna võimalustest, kultuurilisest mitmekesisusest, globaliseerumisest ja sellest, mida teha saab juba praegu, et elada nii nagu tahame, et tulevik oleks.
Teemat selgitavad: Keiu Roosimägi, Helpific, Eesti Jagamismajanduse Liit; Helen Talalaev, vabaühenduste liit EMSL; Nopi Üles projektifondi esindajad
Modereerib: Harald Lepisk
14.00 „JÄÄTISE HÄPPENING“
Show ja elamus, jäätisest rääkimata!
14.30 Relvastatud eriüksuse demonstratsioonesinemine
14.45 VICTORIA VILLIG -“Minu YouTuber Teekond”

 

Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

 
 

Pealava programmist osa võtma toob sind väga heade hindadega Lux Express!

lux-noored-1360x588-est-1

 

Noorte infomess Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. MESS ON KÜLASTAJATELE TASUTA!