Noorte infomess Teeviit 2016 | ERIPROJEKTID
17944
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17944,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.2,vc_responsive
 

ERIPROJEKTID

 

ÕPILASFIRMADE LAAT

Siin on võimalik tutvuda noorte tulevaste ettevõtjatega, nende esimeste toodete ja ettevõtluskogemustega. Uurida, kuidas sündisid äriideed, millised on eduelamused ja milliste väljakutsetega tuleb oma ettevõtlust alustades silmitsi seista. Õpilasfirma on ettevõtlusõppe programm gümnaasiumiastme õpilastele.

 

POP-UP KARJÄÄRINÕUSTAMINE

Kui olemas on soov tööle minna, aga täpselt ei tea, mida tööintervjuul rääkida, siis tulevad messil appi neli toredat karjäärinõustajat, kes annavad tagasisidet, nõustavad ning jagavad häid soovitusi ja nippe. Võta oma töökuulutus kaasa ning tule küsi nõu.
 

TULEVIKUKOHVIK

Kutsume lavale oma ala eksperdid, kes kahe päeva jooksul arutlevad tööelu puudutavate tulevikutrendide üle kaheksa erineva teema lõikes. Kõik teemad puudutavad sinu Tulevikku, sest need mõjutavad sinu karjääri. Iga teemale järgneb osaluskohviku meetodil arutelu laudkondades, kus saad kaasa rääkida ja mõelda ning öelda sekka, mis sinu arvates sinu tulevases tööelus oluline on. Mõtestame üheskoos tulevikutrendide, haridus- ja karjäärivõimaluste omavahelisi seoseid. Vaata programmi siit ja registreeri end huvipakkuva teema juurde, et endale koht lauas kindlustada.
 

ELAV RAAMATUKOGU

Teeviidal laenutame elavaid raamatuid, kes räägivad oma karjääriloo, aitavad mõtestada tööturu ja haridusevahelisi seoseid, inspireerivad tegema teadlikku ja motiveeritud karjäärivalikuid. Raamatud räägivad karjääritee kujunemisest, kutsumuse leidmisest, valikuvõimaluste rohkusest, motivatsiooni leidmisest ja võib-olla ka selle kaotamisest, uute väljakutsete avastamisest, unistuste töökohtade loomisest, töömaailma ootustest, müütide murdmisest.
 

SISEKAITSEAKADEEMIA ERIPROJEKT

Sisekaitseakadeemia tuleb mitme boksiga, et tutvustada turvalisuse tagamise teemat laiemalt. Finantskolledži boksisosas saab näha võltsitud dokumente, kaupa ja kõike muud sellega seonduvat, mida on üle piiri soovitud tuua. Lisaks sellele tutvustatakse SKA erialasid kadettide poolt ja kohal on Maksu-ja Tolliameti koerad. – Politsei-ja Piirivalvekolledži boksiosa: tutvustatakse kriminalistikakohvrit ja võetakse sõrmejälgi; lastakse teha ja aidatakse koostada fotoroboti abil erinevaid näotuvastusi; tutvustatakse võltsitud dokumente ja dokumentide kontrollimiseks mõeldud tehnikat; saab katsetada, kuidas promilliprillidega erinevaid ülesandeid sooritada; saab mängida põnevat näotuvastusmängu, kus on võimalik võita auhindu. Lisaks sellele tutvustatakse SKA erialasid kadettide ja ametnike poolt – Justiitskolledži boksiosas on võimalik mannekeene vangiriietuses + märuliüksuse vormi näha; filmi vangla mässust; panna ennast käeraudadesse; Lisaks sellele tutvustatakse SKA erialasid kadettide ja ametnike poolt. – Päästekolledži boksis saab proovida selga päästevarustust ja erinevaid tööriistu; uurida, kui põnev tegelikult päästja või päästeametniku töö on; proovida kätt päästekorraldaja töös, kus saab reaalselt proovida, kuidas võetakse kõnesid vastu ja mida peab tegema (eraldi töölaud koos kuvarite, arvutit jms) (Häirekeskus aitab läbi viia); mängida virtuaalsimulatsiooni abil läbi, kuidas erinevaid ohuolukordi lahendada.
 

EESTI KUNSTIAKADEEMIA ERIPROJEKT

Teeviidale veereb kohale Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini ja sisearhitektuuri osakonna ühiselt disainitud ja ehitatud mobiilne projektiruum TIR. Ratastel TIR-iga sooritavad EKA tudengid väljasõite erinevatesse paikadesse, et uurida konteksti, millesse nad oma erialase tegevuse tõttu võivad sattuda. TIR sündis 2015. aasta kevadel ning esimene rahvusvaheline retk toimus Amsterdami, kehastudes tudengite liikuvaks hotelliks. Ratastel õlgehitist – traditsiooniliste ehitusviiside ja autotööstuse hübriidi – on siiani olnud võimalik näha Schillingul, Viljandi folgil ning Ökomässul, kus TIR on transformeerunud järgemööda õpitoa-ruumiks, kohvikuks, infopunktiks, kabinetiks ja galeriiks. Teeviidal toimub ruumivenitamise ime: TIRi mahub ära terve Eesti Kunstiakadeemia ning kõik vastused, mida Eesti parima kunstide, disaini ja arhitektuurikooli kohta teada tahad, saad EKA konteinerkohvikgaleriitöötoaruumist.
1.detsember kl 13.00 ja 15.00
2.detsember kl 11.00 ja 13.00
Palume registreeruda!
 

IDA-VIRUMAA KUTSEHARIDUSKESKUS

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus toob oma boksi kolm töötuba: Ilutuba – Siin saab õppida, kuidas teha erinevaid punutuid soenguid, ise kujundada erikujuliste tangidega ja sirgestusraudadega soengut, lihtsate võtetega teha ise kaunismeiki. Kõike seda aitavad teha meie juuksuri eriala õpilased. Fototuba – Pildistamine. Fotode arvutitöötlemine rõhuga Adobe Photoshopil. Digifotode konverteerimine. Fotokollaaži tegemine. Videotuba – Õpilased teevad videoülevaate üritusest, kooli boksidest ning võtavad intervjuu. Tehtud materjal toimetatakse ja pannakse YouTube´i kooli TV kanalisse. Video toimetamiseks kasutatakse Adobe Premiere programm. Õpilased näitavad ja tutvustavad video toimetamise võtteid. Kogu protsess näidatakse suurel ekraanil.
 

EXIT ROOM

Exit Room kutsub erinevaid nuputusvigureid tegema. Parimatele nuputajatele ka auhinnad.
 

TALLINNA POLÜTEHNIKUM

Polütehnikumi boksis saad teha virtuaaltuuri ja näha kooli nagu päriselt.
 

SA INNOVE

SA Innove toob Rajaleidaja boksi võistlust – tule pane end Kuldvillakus proovile – küsimusi on nii hariduse- kui töömaailma kohta. Võid võita ka auhindu, kui tead näiteks seda, mida on Eestis 2222. Lisaks on võimalik valmistada rinnamärke koos erinevate uudsete hübriidametitega. Loomulikult saad spetsialistidelt küsida karjäärinõu. Lähemalt tutvustatakse logopeedi, sotsiaalpedagoogi, psühholoogi ning eripedagoogi tööd.
 

TALLINNA TEHNIKAKÕRGKOOL

Tallinna Tehnikakõrgkool toob messile termokaamerad, millega saab vaadata erinevaid pinnatemperatuure, kas pinnad on liiga jahedad või kuumad? Kui palju soojust kiirgab küünal, kui palju inimene?
 

TALLINNA TÖÖSTUSHARIDUSKESKUS

Tahad tutvuda Robotinoga – siis tule Tallinna Tööstushariduskeskuse boksi. Kooli juuksuri eriala õpilased on messil tegemas ka tasuta soenguid.
 

MEISTRITE GILD

Meistrite Gild on kümmet Tallinna ametikooli ühendav konsortsium, mille tegevuste eesmärgiks on populariseerida kutseharidust, tutvustada laiemale üldsusele, üldhariduskoolide õpilastele ja nende vanematele, põhikoolide õpetajatele, täiendkoolituse võimalusi otsivatele täiskasvanutele ja ettevõtete esindajatele kui töökohapõhise õppe partneritele kaasaegse kutsehariduse võimalusi. Läbiviidavad infopäevad ja töötoad on suunatud elukestva õppe teadvustamisele, konkurentsivõime suurendamiseks läbi kutseharidusest ja -koolitusest saadavate oskuste, kvalifikatsioonide ja kogemuste. Teavitustegevuste kaudu muudame Eesti ettevõtteid ja organisatsioone tugevamaks ja konkurentsivõimelisemaks tänu hästi koolitatud ning ajakohaste oskustega töötajatele, andes selliselt oma panuse aruka ja jätkusuutliku majanduskasvu edendamiseks. Tule tutvu koolide ja nendes õpetatavate erialadega.
 

ORIENTEERUMISVÕISTLUS MESSIHALLIS

Sulle meeldib võistlemine ja ühtlasi ka teadmiste kogumine – siis on just see sulle. Alguspunkt ja start on Eesti töötukassa boksis. Tähelepanu, valmis olla, läks!
Või kui sind huvitab teadus ja inseneride töö, siis alusta orienteerumist Eesti Teadusagentuuri boksist. Tee seal ka geenitesti.
 

EESTI ETTEVÕTLUSKÕRGKOOL MAINOR

Ettevõtluskõrgkooli Mainor alal saab osaleda äriidee leidmise ja testimise võistluslikus töötoas (sisaldab liikumist, suhtlemist ja tehnoloogiat!).
Mõlemal päeval korraldame ettevõtluse ja juhtimise valdkondlikul laval ka eestimaise arvutimängu “Megatitan vs Ctulhu” turniiri.
Ning mõlema päeva lõpetab hõljuk-Segway’de võidusõit – osaleda võivad kõik. Segway’d on meie alal harjutamiseks kogu aeg olemas.
Kõigil tegevustel on auhinnad. Võta ette ja võida ära!

Noorte infomess Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. MESS ON KÜLASTAJATELE TASUTA!