Noorte infomess Teeviit 2016 | ELAV RAAMATUKOGU
18036
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18036,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.2,vc_responsive
 

ELAV RAAMATUKOGU

ELAV RAAMATUKOGU

Teeviidal laenutame elavaid raamatuid, kes räägivad oma karjääriloo, aitavad mõtestada tööturu ja haridusevahelisi seoseid, inspireerivad tegema teadlikku ja motiveeritud karjäärivalikuid. Raamatud räägivad karjääritee kujunemisest, kutsumuse leidmisest, valikuvõimaluste rohkusest, motivatsiooni leidmisest ja võib-olla ka selle kaotamisest, uute väljakutsete avastamisest, unistuste töökohtade loomisest, töömaailma ootustest, müütide murdmisest.
 

Registreeru elavasse raamatukogusse SIIN!

NB! Igale kohtumisele mahub vaid 15 kiiremat!
 

1. DETSEMBER

10.15-11.00 TARMO HERKÜL
Loomemajandus ja loovtegevus
Tarmo organisatsiooni tegevus hõlmab trummikomplektide ning soolotrummide tootmist algusest lõpuni. Trumme valmistatakse nii täispuidust ; segment ja värsstrummid ja ka aurutamise teel ,kui ka vineerist kuumpainutamisel. Tarmo eestvedamisel on suudetud välja töötada parim tehnoloogia, kuidas trummikestasid teha just nii nagu trummarile heliliselt meeldib.
 
 
11.00-12.00 AMINUL ISLAM
Ühiskonnateadused
Aminul Islam on maailmarändur, õppejõud ja ühiskonnateadlane. Pärit Bangladeshist, omandas Aminul sotsioloogia magistrikraadi Hollandis ja Rootsis, õpib praegu Eestis doktorantuuris ning õpetab Ettevõtluskõrgkoolis Mainor jätkusuutlikku arengut ja sotsioloogiat. Nii isiklik kogemus kui globaalse migratsiooni aineline teadustöö on andnud Aminulile lähedase tunnetuse erinevatest kultuuridest, nende iseärasustest ja vastastikmõjudest.
 
aminul-islam_veeb
 
 
12.00-13.00 RISTO EELMAA
Logistika
SmartPOSTi pakiautomaate tunneb ja oskab kasutada ilmselt iga Eesti elanik. Siinset postiturgu revolutsiooniliselt muutnud teenuse juurutamist juhtis just Risto Eelmaa. Ilma temata võinuks SmartPOSTi kiire ja edukas tähelend kujuneda hoopis kahvatumaks. Alates tänavu aasta maikuust juhib ta Express Posti ehk vastutab selle eest, et varahommikune ajaleht või ajakiri õigeks ajaks postkasti jõuaks. Ei ole ilmselt palju inimesi, kes tunneks logistikaäri, posti- ja kullerposti valdkonda ning e-kaubandust paremini kui Eelmaa. Ta on pikaaegse kogemusega juht, kes tegutsenud erinevates valdkondades. Muuhulgas on ta näiteks vastutanud erineval ajal suure kaubandsettevõtte sisseostu, aga ka müügi valdkonna eest, ehk istunud nii ühel-, kui ka teiselpool pingelist läbirääkimiste lauda. Viimased 11 aastat on Eelmaa aga juhtinud erinevaid müügi- ja teenindusettevõtteid, mistõttu saab teda pidada tugevaks oma valdkonna eksperdiks.
 
 
 
risto-eelmaa_veeb
 
14.00-15.00 KRISTO TOHVER
Majandus ja juhtimine ning ettevõtlus
Juhtimisega olen tegelenud kogu oma lühikese (17 aastat) tööelu jooksul – nii protsesside kui inimeste juhtimisega. Ülikooli lõpetades (avalik haldus, Tartu Ülikool) asusin tööle SA Tallinna Lauluväljaku arendus- ja haldusjuhina ning pärast kaht aastat seal liitusin
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali tiimiga, kõigepealt arendusjuhina ja juba õige peatselt tegevjuhina. PÖFFi töö kõrvalt õppisin magistrantruuris Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias ning London City ülikoolis kultuurijuhtimist. PÖFFis veetsin kuus väga põnevat aastat. Alates 2011. aasta kevadest töötan Eesti golfi kodus – Niitvälja Golfi tegevjuhina. Samaaegselt olen tänaseks olnud 18 aastat jalgpallikohtunik ja rakendanud inimeste ja protsesside juhtimises õpitut pea iganädalaselt 22 jalgpalluri peal.
 
dagmarkase_veeb
 
 
15.00-16.00 PAULA-MAI SEPP, MIHKEL KAEVATS, MARTEN KAEVATS, GERLI AAVIK
Ühiskonnateadused
Marten Kaevats, Mihkel Kaevats, Paula Sepp ja Gerli Aavik on Riigikantselei Juhtimistalentide programmi osalised. Juhtimistalentide programmi peamine eesmärk on tuua heade juhieeldustega noori avalikku teenistusse ning kasvatada neist võimekat järelkasvu Eesti avaliku teenistuse tippjuhtidele. Programmi viib läbi Riigikantselei koostöös ministeeriumitega ning seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
 
Gerli on Riigikantselei avaliku teenistuse juhtimistalentide programmi osaline, Sotsiaalministeeriumi projektijuht ning Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi doktorant. Gerli igapäevatöö on suunatud sellele, et riigiteenused muutuksid inimkesksemaks ja arusaadavamaks. Enne avalikku teenistusse jõudmist, õppis Gerli religiooni, rahvusvahelisi suhteid ja avalikku haldust, töötas erasektoris finantsvaldkonnas ning tegutses aktiivselt kodanikuühiskonnas.
 
Mihkel on luuletaja, vabakondlane ja rajakas, kes tuli juhtimistalentide programmi oma riigile õlga alla panema. Üks asi on näha riiki väljastpoolt – ja vahel seda kirudagi! -, aga teine asi on võtta ise kätte ja vastuada meie inimeste heaolu eest. Sest riik ei ole riigi pärast, riik on meie kõigi oma. Keerulises maailmas peab riik andma oma kodanikele piisavalt tuge ja teavet, et nad oskaksid endale kasulikke otsuseid teha, ning samal ajal kõiki kaasa tõmmata, et Eesti oleks lisaks edukusele ka muhe riik.
 
Paula-Mai on Riigikantselei avaliku teenistuse juhtimistalentide programmi osaleja, kes on oma koha leidnud Registrite ja Infosüsteemide Keskuses karistusregistri talituse juhatajana. Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogiaõiguse magistriõpingute raames puutus ta kokku 3D-printimise ja põneva start-up maailmaga, osaledes erinevates tudengiprogrammides nagu Arengufondi poolt veetud StudentVC programm ja Euroopa Innovatsiooni Akadeemia. Paulal on ka ettevõtluskogemus kahe väiksema veebipoe vedamisest, kus on muu hulgas müügil olnud ka tema enda käsitöö.
Marten Kaevats on Riigikantselei digipoliitika valdkonna nõunik. Marten uurib erinevate skaleeritavate tehnoloogiate mõju inimeste ja kogukondade ruumilisele käitumisele ning usub, et kolmas (või neljas) tööstusrevolutsioon ja hüperlokaalne elumudel tekitab juba lähitulevikus suuri muutusi inimeste ruumilises ja sotsiaalses käitumises. Ühe tehnoloogilis muutujana näeb ta suurt muutust liikuvuse valdkonnas isejuhtivate sõidukite kaudu. Marten on mitmete kodanikuühiskonna organisatsioonide aktiivne liige, olles vedanud muuhulgas Vabadussõja võidusamba konkursil II koha saavutanud töögruppi, aidanud 2007. aastal asutada Uue Maailma Seltsi ning panustanud 2008. aastal tegevust alustanud vabavaralise kogukonna veebiplatvormi Community Tools rajamisse.
 
 
 
 


 
mihkel_juhtimistalent_veeb
 
paula_juhtimistalent_veeb
 
marten-kaevats250px

 
 
 
 

2. DETSEMBER

10.15-11.00 KADRI EENSALU
Rahvusvahelisus
Kadri Eensalu on noorte karjääriplaneerimise teemadele olnud pühendunud üle 14 aasta ning selle aja jooksul puutunud kokku valdkonna arendajatega nii Eestist kui välisriikidest. Õppimise ja mitteformaalse töökogemuse käigus saadud oskuste tõlgendamine tööandjatele mõistetavasse keelde on olnud Kadri üheks peamiseks fookuseks läbi mitmete aastate. Lisaks sellele on ta paadunud väliskogemuse fänn ning usub siiralt, et iga noor peaks oma õpingute käigus saama rahvusvahelise kogemuse õppides kas gümnaasiumi või kõrgkooli õpingute ajal ka mõnes välisriigis. Viimased paar aastat on Kadri tegutsenud YFU Eesti MTÜ tegevjuhina selle nimel, et Eesti noortel oleks võimalus minna vahetusaastale ennast arendama, uut keelt ja kultuuri õppima ning et Eestimaa saaks seeläbi ettevõtlike ning laia silmaringiga noorte võrra rikkamaks. Praegu elab ta kaasa oma tütrele, kes on hetkel samuti vahetusaastal sõna otseses mõttes teisel pool maakera – Mehhikos. Lapsevanemana näeb ta kõrvalt seda suurt arengut, küpsemist ja seda, kui mängleva kergusega saab välisriigis-keelekeskkonnas elades selgeks üks võõrkeel. Ning see kõik paneb teda üha aktiivsemalt tegutsema selle nimel, et samasugust kogemust pakkuda nii paljudele kui vähegi võimalik!
 
 
 
kadri-eensalu-foto_veeb
11.00-12.00 AMINUL ISLAM
Ühiskonnateadused
Aminul Islam on maailmarändur, õppejõud ja ühiskonnateadlane. Pärit Bangladeshist, omandas Aminul sotsioloogia magistrikraadi Hollandis ja Rootsis, õpib praegu Eestis doktorantuuris ning õpetab Ettevõtluskõrgkoolis Mainor jätkusuutlikku arengut ja sotsioloogiat. Nii isiklik kogemus kui globaalse migratsiooni aineline teadustöö on andnud Aminulile lähedase tunnetuse erinevatest kultuuridest, nende iseärasustest ja vastastikmõjudest.
 
aminul-islam_veeb
 
 
12.00-13.00 LILY, LIINA, LEILA LUIK
Tervis ja heaolu
Tartus sündinud Leila, Lily ja Liina on tänasel hetkel vist tunuimad Eesti kolmikõed. 2010 aastal jookmisega tegelema hakanud õed Luiged täitsid kõik oma suurima eesmärgi ja pääsesid Olümpiale. Õed on ehe näide oma sponsori tunnuslausest ´´Impossible is nothing´´ ehk nad alustasid alles 24 aastaselt tegevpordiga ning juba kuus aastat hiljem finiseerisid Rio Olümpiamängudel. Lisaks olid õed viimase aasta Eesti suurimad meediastaarid terves maailmas ja tõid mitmeid inimesi spordi juurde. Elavas raamatukogus räägivad nad spordist, sportlase elust, oma uuest jooksuklubist ning raskest pingutusest, et saavutada oma eesmärke.
 
 
 
Õed Luiged
 
 

 

Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

 

Noorte infomess Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. MESS ON KÜLASTAJATELE TASUTA!